Microsoft, 3 Yeni Xbox Series X/S Versiyonu Çıkaracağını Açıkladı: İşte Özellikleri ve Fiyatları

28
21
2
0
0
Microsoft, bugünkü Xbox Games Showcase etkinliği kapsamında 3 yeni Xbox Series X/S konsolu versiyonu çıkaracağını duyurdu. Bu konsollar; beyaz renkli Series X, beyaz renk 1 TB'lık Series S ve 2 TB'lık özel tasarımlı Series X'ten oluşuyor.

Microsoft, bugün Xbox Games Showcase ismini verdiği çok beklenen etkinliğini nihayet gerçekleştirdi. Son zamanlarda Xbox tarafındaki hamleleriyle eleştirilen şirket, bu etkinlikte oyuncuların gönlünü almayı başardı ve âdeta şov yaptı. 1 saati aşan sunumda onlarca oyun duyurusu yapıldı ve fragman paylaşıldı.

Yapılan duyurular oyunlarla sınırlı değil. Teknoloji devi, bunlara ek olarak 3 yeni Xbox Series X/S konsolunun da müjdesini verdi.

2 TB depolamaya sahip Xbox Series X

Duyurulardan ilki, 2 TB depolamaya sahip özel sürüm bir Xbox Series X idi. Depolamayı artıran bu konsol, “Galaxy Black” ismi verilen uzay esintilerine sahip bir siyah renkle geliyor. Tek değişiklik depolama ve tasarımda. Performans gibi konularda bir değişiklik yok.

Microsoft’un belli pazarlarda sunulacak dediği bu Xbox versiyonu, 599,99 dolarlık ücrete sahip olacak. Cihaz, diğerleriyle birlikte yılın sonlarında çıkış yapacak.

Disksiz, bembeyaz bir Xbox Series X

Xbox Series X’te yapılan tek değişiklik depolama değildi. Microsoft, Series S’te görmeye alışık olduğumuz beyaz bir Series X de piyasaya sürüyor. Aynı zamanda bu versiyonun disk sürücüsüne sahip olmayacağı yani sadece dijital olacağı belirtilmiş. Depolaması ise 1 TB. Yıl sonu çıkacak bu konsolun fiyatı 449,99 dolar olacak.

1 TB’lık Xbox Series S’in siyah versiyonu

Son konsol ise Türkiye’de de popüler olan uygun fiyatlı Series S ile ilgili. Şirket, geçen yıl siyah renkli 1 TB depolamaya sahip Series S’i tanıtmıştı. Şimdi ise aynı özellikleri beyaz renge getiriyor. Artık konsolun 1 TB’lık versiyonuna beyaz renkle de ulaşılabilecek. Cihazın yıl sonunda geleceğini ve 349,99 dolarlık fiyata sahip olacağını belirtelim.

Microsoft'un yeni konsollar için paylaştığı video:

Xbox Games Showcase etkinliğinde yapılan duyurular:

28
21
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
28
21
2
0
0