Amazon, İş Robotu "Astro for Business"ın Fişini Çekeceğini Açıkladı

1
1
0
0
0
Amazon, işletmeler için geliştirdiği "Astro for Business"ın fişini çekeceğini açıkladı. Şirket, bu robotun ev versiyonuna odaklanacağını söyledi.

E-ticaret devi Amazon, küçük ve orta ölçekli işletmeler için birkaç ay önce piyasaya sürdüğü "Astro for Business" isimli robotunun fişini çekmeye karar verdi. Şirket, güvenlik amacıyla kullanılabilen bu robotu artık üretmeyeceğini ve resmî destek sunmayacağını açıkladı.

Ocak ayında piyasaya sürülen ve 2.350 dolar karşılığında satın alınabilen Astro for Business, çeşitli abonelik paketleriyle geliyordu. Kullanıcılar, bu paketlerle alarm ve dedektörler gibi güvenlik araçlarının kontrollerini Astro for Business ile gerçekleştirebiliyorlardı.

Peki Astro for Business, neden bu kadar hızlı bir şekilde öldü?

Amazon Astro for Business fişini çekti

Açık konuşmak gerekirse bu sorunun cevabı çok basit. Amazon'un işletmeler için geliştirdiği robotu, tüketicilerin ilgisini çekmedi. Amazon, konuyla ilgili açıklamasında Astro for Business'ın ev sürümüne odaklanacaklarını söylemiş olsa da ciddi bir kazanç sağlansaydı böyle bir karar alınmazdı.

Amazon tarafından yapılan açıklamaya göre Astro for Business robotları, geri dönüşüm için toplanacak. Şirket, bu süreci kendisinin yöneteceğini ve işletmelerden kargo ücreti almayacağını söyledi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2024/07/03/amazon-discontinues-astro-for-business-security-robot/
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0