Apple, Günlük Kullanıma Uygun Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Üzerindeki Çalışmalarını Artırdı: İşte Tahminî Çıkış Tarihi

2
2
1
1
0
Apple'ın yıllardır beklenen günlük kullanıma uygun hafif artırılmış gerçeklik (AR) gözlüğü hakkında yeni bilgiler geldi. Buna göre şirket, çalışmalarını hızlandırırdı. Tanıtım tarihiyle ilgili bir tahmin de var.

Vision Pro ile karma gerçeklik alanına giriş yapan Apple, bu alandaki giyilebilir ürünlerini artırmayı planlıyor. Bugün uygun fiyatlı bir Vision Pro geliştirdiğini sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise şirketin planladığı bir başka üründen bilgiler geldi.

Bloomberg’den Mark Gurman, bugünkü Power On bülteninde Apple’ın merakla beklenen artırılmış gerçeklik (AR) gözlüğü hakkında yeni detayları bizlerle buluşturdu. Çıkış tarihi gibi konularda da bilgi edinebildik.

2027’den önce gelmeyecek

Gurman’ın aktardığına göre Apple, AR gözlüğü için çabalarını yeniledi. Şirket, cihazın birkaç yıldan önce hazır olmasını beklemiyor. Tahminler ise 2027 yılında piyasaya sürülebileceği yönünde.

AR gözlüğünün Vision Pro’dan farkını merak ediyor olabilirsiniz. Bu cihaz, çok daha hafif bir gözlük olacak. Günlük kullanıma uygun, sürekli giyebileceğiniz bir cihaz diyebiliriz. Meta’nın Ray-Ban gözlüklerine benzer olacağını söylemek mümkün. Kamera, bildirim gösterme, hoparlör ve daha birçok özelliği içerebiliyor bu tarz gözlükler. Tabii ki Apple, kendi gözlüğüne birçok yenilik ekleyecektir.

Aslında Apple’ın AR gözlük çıkaracağı yeni bir bilgi değil. İlk olarak 2023’te geleceği söylenmişti. Ancak daha sonra 2025’e ertelendi. En son olarak ise süresiz ertelendiği ifade edildi. Bu yüzden şu an 2027 iddiası güçlü olsa da kesin konuşmak pek mümkün değil. Her an değişebilir hatta iptal olabilir.

2
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
1
1
0