Baştan Aşağı Ekrandan Oluşan iPhone'un Birkaç Yıl Ertelendiği İddia Edildi

8
5
2
0
0
Apple ile ilgili iki yeni iddia gündeme geldi. Bu iddialara göre iPhone'lar, ilerleyen yıllarda ekran altına gömülü Face ID ile donatılacak. Ayrıca Touch ID de geri dönüyor. Ancak Apple, bu konudaki planlarını biraz ertelemiş durumda.

Apple’ın Haziran ayındaki WWDC etkinliğine az bir zaman kalmışken iPhone 15 ailesi hakkındaki iddialar da yavaş yavaş çoğalmaya başladı. iPhone 15’in ProMotion ve Always-On Display’den mahrum kalacağı iddia edilirken şimdiyse Apple’ın iPhone 15 serisiyle sunması beklenen bir özelliğin daha ertelendiği iddia edildi. Öte yandan, Apple'ın yıllar önce terk ettiği bir özelliğin geri döneceği de konuşuluyor.

İddialara göre Apple, ekran altı Face ID teknolojisini birkaç yıllığına ertelemiş durumda.  Ancak Apple'ın bu süreçte rahat durmayacağı ve iPhone 14 ile tanıştığımız ekran deliğini giderek küçülteceği söyleniyor. Bununla birlikte, bundan yıllar önce vazgeçilen Touch ID teknolojisinin yeniden gelmesi de olası. Ancak Touch ID artık ekran altına gömülü olacak.

Ekran altı Face ID’yi ilk kez iPhone 17 Pro ile görebiliriz

Telefon ekranları konusunda uzman olan ünlü analist Ross Young, Twitter'daki paylaşımında Apple’ın ekran altı Face ID teknolojisini sensör sorunları nedeniyle ertelediğini ve bu sistemin en erken 2025 yılında tanıtılacak iPhone 17 Pro modelinde görebileceğimizi belirtti. Bununla birlikte Apple, ekran altı Face ID için hazırlık yaparken, yüz tanıma teknolojisini de giderek küçültecek. 2026 yılında, gerçek bir tam ekranlı iPhone ile tanışabiliriz.

Ekran altı Face ID'den birkaç yıl sonra, yeniden Touch ID gelebilir!

Güney Koreli kaynakların iddiasına göre ise Apple, Face ID'yi ekran altına taşıdıktan sonra da ekran panelleri ile ilgili çalışmalarını sürdürecek. Bu bağlamda, ekran altı Face ID'den 2 ila 3 yıl sonra, ekran altına gömülü Touch ID'nin tüketicilerle buluşabileceği belirtiliyor. Yani 2030'lu yıllarda, iPhone'lara parmak izi okuyucu sensör de eklenmiş olacak. Elbette tüm bunların birer iddia olduğunu unutmamak gerekiyor.

Kaynak : https://appleinsider.com/articles/23/03/09/face-id-under-the-iphone-screen-delayed-to-2025-or-later?utm_medium=rss
8
5
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
5
2
0
0