Apple Haritalar'ın Etrafa Bak Özelliğiyle Artık Japonya Sokaklarını da Dolaşabilirsiniz

26
8
1
0
0
Apple Haritalar'ın "Etrafa Bak" özelliği artık yeni lokasyonlarda da kullanılabiliyor. Bugüne dek 8 lokasyonda hizmet veren ve sokakların gerçek hallerini sergileyen özellik, artık Japonya'daki 4 farklı şehirde daha kullanılabiliyor. Bu şehirler; Tokyo, Osaka, Nagoya ve Kyoto olarak karşımıza çıkıyor.

Apple'ın "Apple Haritalar" olarak isimlendirdiği hizmeti, kullanıcılara etkileyici bir navigasyon imkanı sunuyor. Google Haritalar'ın dişli rakiplerinden bir tanesi olan ve bu durumun farkında olan Apple da harita hizmetini geliştirebilmek için elinden geleni ardına koymuyor. Şimdi Apple Haritalar'ın kısa bir süre önce tanıştığımız yeni bir özelliği, daha geniş kapsamda kullanılabilir oldu.

Apple, iOS 13'ün tanıtımı sırasında Apple Haritalar'a yeni bir özellik eklediğini duyurmuştu. "Etrafa Bak" olarak isimlendirilen bu özellik, kullanıcılara bir lokasyonun sokak görüntüsünün nasıl olduğunu sergiliyordu. Ancak bu özellik, ilk duyurulduğunda o kadar da geniş kapsamlı değildi. Apple şimdi, bu özelliğin kapsamını genişleterek yeni lokasyonlarda da Etrafa Bak özelliğinin kullanılmasına imkan tanıdı.

Apple Maps

Apple, iOS 13'ün tanıtımında yaptığı açıklamalarda Etrafa Bak özelliğinin sadece 8 lokasyonda çalıştığını açıklamıştı. Bu lokasyonlar; ABD'nin New York, Boston ve San Francisco bölgesindeki 8 farklı yerdi. Şimdiyse bu özellik, 4 farklı lokasyonda daha kullanılabilir oldu. Ancak Apple Haritalar'ın Etrafa Bak özelliğinin yeni lokasyonları, ABD sınırları içerisinde değil.

Etrafa Bak özelliği, artık Japonya'nın Kyoto, Osaka, Tokyo ve Nagoya bölgelerinde de kullanılabiliyor. Bu sayede kullanıcılar, Japonya'daki bazı lokasyonların gerçekte nasıl olduğunu görüntüleyebilme imkanı yakalayacaklar. Üstelik Etrafa Bak özelliği kullanıcılara, Google Haritalar'ın Sokak Görünümü özelliğinden daha akıcı bir deneyim sunuyor. Kullanıcılar bu sayede, kendilerini sanki Tokyo sokaklarında dolaşıyormuş gibi hissedecekler.

Apple Maps

Apple Haritalar ile ilgili tek yenilik Etrafa Bak özelliğinin kapsamının genişlemesi değil. Şirket, bu özelliğe paralel olarak Japonya'nın harita verilerini de güncelledi. Bu sayede kullanıcılar, Japonya sokaklarında en güncel verilerle navigasyon hizmeti alabilecekler. Apple tarafından yapılan açıklamalarda; Kanada, İrlanda ve İngiltere için de harita verilerinin güncelleneceğini ifade ediyor. Güncellemeler, iOS 14'le birlikte kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Kaynak : https://www.theverge.com/2020/8/4/21355156/apple-maps-look-around-new-data-japan
26
8
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
26
8
1
0
0