Apple'ın İlk Karma Gerçeklik Gözlüğünün Gözlerimize Bayram Ettireceğini Gösteren Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı

4
0
0
0
0
Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünün "canavar" gibi ekranlara sahip olacağı ileri sürüldü. Güvenilir bir kaynak olarak bilinen Ross Young, bu gözlüğün ekran özelliklerini paylaştı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın bir süredir üzerinde çalıştığı karma gerçeklik gözlüğü ile ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. Ekran endüstrisinin önemli sızıntı kaynaklarından olan Ross Young, bu cihazın tabiri caizse "canavar" gibi bir ekrana sahip olacağını ileri sürdü. Peki Young, neden bu kadar iddialı bir çıkış yaptı?

Apple'ın şirket içinde tanıttığı, WWDC 2023 etkinlikleriyle de tüm dünyaya tanıtmasını beklediğimiz karma gerçeklik gözlüğü, Ross Young'ın açıklamasına göre 4.000 ppi olacak. Ayrıca her iki gözün önünde bulunacak bu ekranların microLED teknolojisiyle donatılacağını belirten Young, kullanıcının 5.000 nit parlaklık ile karşılaşacağını söylüyor. 

Sadece bunlar da değil! 4K çözünürlük sunacak

Apple karma gerçeklik gözlüğü

Ross Young, Apple'ın karma gerçeklik gözlüğünde 1.41 inç boyutlu ekranlar bulunacağını ve bu ekranların 4K çözünürlük sunacağını da söyledi. Tüm bunlar birleştiğinde, kullanıcıya gerçekten de eşi benzeri görülmemiş kalitede görüntü sunulmuş olacak. Ancak Ross Young güvenilir bir isim olsa bunun bir iddiadan ibaret olduğunu unutmamak gerek.

Ross Young'ın Twitter'daki paylaşımı:

Apple'ın VR/AR görüntüleyicisinin özellikleri:

  • 2 adet 1.41 inç microLED
  • 4000 ppi
  • 5000 nit üzeri parlaklık
  • Her göz için 4K çözünürlük

Sizinle paylaştığımız verileri biraz daha somut bir hale getirelim. Piyasadaki en popüler karma gerçeklik ekipmanlarından Meta Quest 2'de 773 ppi ve 100 nit parlaklık değerine sahip olan ekranlar bulunuyor. LCD yapıdaki bu ekranlar, 1832 x 1920 piksel çözünürlük sağlıyor. Eğer Ross Young tarafından gündeme getirilen iddia doğru ise Apple'ın karma gerçeklik gözlüğü, Meta'nınkinden katbekat iyi olacak. Tüm bunlar, WWDC 2023'te netleşecek...

Tabi her güzel şeyin bir de bedeli var:

4
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
0
0
0
0