Normal Fiyatı 1.820 TL Olan Yeni Bir Oyunun Yakında Game Pass'e Eklenebileceği İddia Edildi!

3
1
1
0
0
Bugün X'te dolaşan bir iddia, Microsoft'un Steam fiyatı 1.800 TL'yi aşan yeni bir oyunu Game Pass'e getirebileceğini öne sürdü. İşte doğru çıkma ihtimali bir hayli düşük olan bu iddianın detayları.

Türkiye’deki oyun fiyatları artık “uçmuş durumda” desek pek yanlış olmaz. Öyle ki bazı yeni yapımların fiyatları 3 bin TL’yi bile bulabiliyor. Durum böyle olunca da oyunseverler düzenli olarak indirimleri takip ediyorlar ya da aylık abonelik sistemlerine katılıyorlar. Belli ücret karşılığında büyük oyunlar da dahil birçok yapımı deneyimlemenizi sağlayan Xbox Game Pass bunlardan biri.

Microsoft, Xbox Game Pass’e düzenli olarak yeni oyunlar getiriyordu. Ara sıra da bunların büyük oyunlar olduğunu görebiliyorduk. Örneğin yakın zamanda EA Sports FC 24’ün eklendiğini görmüştük. Şimdi ise bir başka yeni oyunun kütüphaneye ekleneceği öne sürüldü.

Avatar: Frontiers of Pandora’nın Game Pass’e geleceği iddia edildi

Sızıntı paylaşan bir X hesabı olan “eXtas1stv”, bugün bir paylaşım yaptı. Kullanıcı, Aralık 2023’te piyasaya sürülen ve Avatar filmlerinden ilham alan açık dünya oyun Avatar: Frontiers of Pandora’nın Game Pass’e gelebileceğini iddia etti.

Bu sonuca da kendisine gönderilen bir ekran görüntüsü yoluyla ulaştığını aktardı. Microsoft Store’dan alınan görüntüde Avatar oyununun altında Game Pass ifadelerinin yer aldığı görülüyor. Ne zaman eklenebileceğine dair ise bir bilgi paylaşılmamış.

Karışık yorumlar alan Avatar: Frontiers of Pandora, ikonik film serisindeki karakterleri ve evreni oyunculara getiriyordu. Açık dünya türündeki Ubisoft imzalı yapım, orijinal filmin 15 sene sonrasında geçiyor ve oyunculara kendi Na’vi karakterlerini oluşturarak maceradan maceraya atılma imkânı tanıyordu. Xbox’taki normal fiyatının 1.450 TL, Steam’de ise 55,99 dolar (1.826 TL) olduğunu belirtelim.

İddiaya hemen güvenmemekte fayda var

Bu iddia her ne kadar heyecan verici olsa da gerçek çıkmama ihtimali bir hayli yüksek olan bir söylenti. Bazı kullanıcılar, indirim nedeniyle bu tarz bir ifadenin yer alıyor olabileceğini belirtmiş. eXtas1stv’nin kendisi de bu tarz yorumlar aldığını eklemiş. Aynı zamanda mağazadaki bir hata olma ihtimali de var. Bu yüzden hemen kesin geliyor demeyelim. Gerçek olup olmadığını bekleyip göreceğiz.

3
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
1
0
0