ChatGPT Plus'ın Türkiye'ye Özel Fiyatı Belli Oldu (E Bu Daha Pahalı...)

21
6
1
1
0
ChatGPT Plus'ın Türkiye fiyatı, iOS uygulamasının ülkemizde yayınlanmasıyla birlikte belli oldu. Fiyat, dolar fiyatına göre daha yüksek.

OpenAI’ın yapay zekâ sektörünü sırtlayan sohbet botu ChatGPT, her geçen gün gelişerek çok daha iyi sonuçlar vermeye devam ediyor. Ücretsiz kullanımda bile pek çok angarya işi dev şirketlerde bile çalışanların omzundan alan bot, Plus hizmetiyle de çok daha geniş kullanım imkânları sunuyor.

ChatGPT Plus bugüne kadar tüm dünyada 20 dolar/ay olarak ücretlendirilirken, bugün Türkiye’ye özel fiyatlandırma hayata geçti. ChatGPT’nin iOS uygulamasının Türkiye’de yayınlanmasıyla Plus hizmetinin bedeli de TL cinsinden belli oldu.

ChatGPT Plus Türkiye fiyatı:

chatgpt plus

ChatGPT Plus’ın Türkiye fiyatı, iOS uygulamasında 499,99 TL/ay olarak belirlendi. App Store üzerinden ChatGPT Plus hizmeti almak isteyenler, yurt dışından daha yüksek para ödeyecekler.

Türkiye fiyatının uluslararası fiyatlardan neden farklı olduğunu hatırlatalım:

iOS uygulamasından ChatGPT Plus’a abone olmak isterseniz, App Store üzerinden ödeme yapmak zorundasınız. Bu da ödeyeceğiniz 500 TL’lik fiyat içinde Apple’ın da %30’luk komisyonunun, yani 150 TL’nin bulunduğunu hatırlatalım.

Dolayısıyla OpenAI, Türkiye’den dolar fiyatına göre daha az gelir elde ediyor.

ChatGPT Plus neler sunuyor?

ChatGPT Plus aboneleri, yapay zekâ ile sohbet ederken öncelik sahibi olarak cevap almak için daha az bekliyor, ChatGPT'nin yoğun olduğu vakitlerde dahi sohbet botuna ulaşabiliyor. Ayrıca şu anlık olsa da ChatGPT için geliştirilen ve yapay zekâya bambaşka yetenekler kazandıran eklentilere de erişebiliyor.

21
6
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
21
6
1
1
0