Çiftlik Bank Ara Karar Açıklandı: "Tosuncuk"tan Mahkemeye Önemli Teklif

4
1
0
0
0
Çiftlik Bank davası kapsamında "Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın, bir kez daha hâkim karşısına çıktı. Mehmet Aydın, mahkemeye ilginç bir teklif sundu ancak teklif reddedildi.

Türkiye'nin yıllar boyunca bir numaralı gündemi olan "Çiftlik Bank" davasında bugün bir duruşma daha gerçekleştirildi. Bir süredir tutuklu bulunan "Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın ve beraberindeki 19 kişi, bir kez daha hâkim karşısına çıktılar. Mehmet Aydın, duruşma sırasında dikkat çekici bir çıkış yaptı.

3 yılı aşkın süredir tutuklu bulunan Mehmet Aydın, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldığı duruşmada farklı bir savunma yapmadı. Önceki duruşmalarda söylediklerini tekrarlayan Aydın, mahkemeye önemli bir teklif sundu.

"Beni tahliye edin, borcumu ödeyeyim"

Mehmet Aydın

Çiftlik Bank kurucusu, hâkim karşısında tam olarak şu ifadeleri kullandı:

Kendim teslim oldum. Tutuksuz yargılanma veya ev hapsine ayrılırsam mağdurların zararını gidermek istiyorum. Bilirkişi raporuna göre dolandırıcılık yapmadığım sabittir.

Çiftlik Bank Davası

Mehmet Aydın'ın avukatı da müvekkili gibi kurulmuş şirketler için değer tespiti yapılmasını ve borçların ödenmesini teklif etti. Ancak hâkim, bunu reddetti. Tüm tutukluluk hâllerinin devamına hükmeden hâkim, davayı ertelediğini açıkladı.

Çiftlik Bank davası kapsamında hazırlanan bilirkişi raporuna göre mağdur edilmiş 4 bin 414 kişi bulunuyor. Bu mağdurların toplam zararı ise 70 milyon TL'nin üzerinde. 

Kaynak : https://www.haberturk.com/ciftlik-bank-davasinda-ara-karar-tosuncuk-tan-dikkat-ceken-talep-3699686/13
4
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
0
0
0