Bu da Çinli Cybertruck: Bilim Kurgu Filmlerinden Fırlamış Gibi Görünen Kamyonet T-Mad Tanıtıldı

15
3
2
2
0
Çin merkezli otomobil üreticisi IAT, Cybertruck rakibi olacak yeni kamyoneti T-Mad'i tanıttı. T-Mad,şaşırtan tasarımının yanı sıra vadedilen menziliyle de öne çıkıyor.

Elektrikli araçlarla birlikte fütüristik tasarımlar da hayatımıza girmeye başladı. Bugüne kadarki en ilginç tasarımlardan biri, Tesla’nın Cybertruck modelinde karşımıza çıkmıştı. Bugünse Çin’den Cybertruck’a cevap niteliğinde yeni bir araç geldi.

Çin merkezli IAT, yeni kamyoneti T-Mad’i tanıttı. T-Mad, Cybertruck gibi devasa ebatlara sahipken fütüristik tasarıma bambaşka bir bakış açısı sunuyor. Kamyonetin içiyse pek çok konsept araçta gördüğümüz elementlere yer veriyor.

Karşınızda Çin’in Cybertruck’ı IAT T-Mad:

iat t-mad

IAT T-Mad, özellikle off-road sürüş için tasarlandı. Araç, 5,8 metre uzunluğa, 2,1 metre genişliğe ve 2 metre yüksekliğe sahip. Aracın aks aralığı is 3,6 metre. Aracın uzunluğu, Cybertruck ile aynı uzunluğa sahip.

iat t-mad

Aracın dış tasarımı ise bilim kurgu filmlerinden fırlamışçasına, uzay aracının hangarına koyup farklı gezegenlere götürmelik hatlar taşıyor. Fakat işin üzücü yanı, aracın tamponlarını oluşturan bölüm tamamen plastikten yapılmış durumda.

iat t-mad

Aracın içinden paylaşılan görüntülerde ise tam olarak bir yaşam ortamı oluşturulduğunu görüyoruz. Sürücü kısmı birden fazla panelde oluşan devasa ekrandan ibaretken arka kısımda ise büyük bir koltuk yer alıyor. Şoför ve arka koltukla birlikte iki adet yan koltuk da yer alıyor.

iat t-mad

IAT T-Mad hakkında pek fazla teknik detay paylaşılmadı. Fakat paylaşılan bilgilere göre aracın üretim modeli 800 kilometrelik menzil sunacak. Menzil, ekstra batarya opsiyonuyla 1000 kilometreye kadar çıkarılabilecek.

iat t-mad

T-Mad, şu anlık yalnızca bir konsept olarak tanıtıldı. Aracın piyasaya sürüleceği tarih ve fiyatı paylaşılmadı.

iat t-mad

Kaynak : https://www.carscoops.com/2023/01/the-iat-t-mad-is-chinas-version-of-the-tesla-cybertruck/
15
3
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
15
3
2
2
0