Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3 Geliştiricileri, Kendi Oyun Stüdyolarını Kurdu

6
3
2
1
1
The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077'de kritik görevler yapan birkaç isim, CD Projekt RED'den ayrılarak kendi stüdyosunu kurdu. "Blank Game Studios" olarak isimlendirilen stüdyo, daha ilk günden yeni bir oyun için çalışmaya başladı.

Video oyun dünyasının önemli isimlerinden CD Projekt RED'de yaprak dökümü yaşandı. The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 için çalışan bir grup geliştirici, şirketten ayrılarak kendi oyun stüdyolarını kurdular. "Blank Game Studios" olarak isimlendirilen bu stüdyo, daha şimdiden yeni oyun projeleri için harekete geçmiş durumdalar. Peki oyunseverleri nasıl bir yapım bekliyor?

Blank Game Studios ekibi tarafından yapılan açıklamada, kıyamet sonrası bir dönemi anlatan karakter odaklı bir oyun üzerinde çalışıldığı ifade edildi. Yani CD Projekt RED'den ayrılan ekip, Days Gone tarzı bir oyunla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ancak oyun daha emekleme aşamasında. Konu, karakterler ve çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Oyunla ilgili elimizdeki tek şey, tek bir çizimden ibaret.

Oyunda kadın karakter bulunabilir!

konsept çizim

Yukarıda, Blank Game Studios tarafından paylaşılan konsept çizimi görüyorsunuz. Bu görüntü, henüz erken aşamada olan oyunda kadın karakterin bulunabileceğini gözler önüne seriyor. Ancak ilerleyen süreçte bizleri nelerin beklediği şu an için büyük bir bilinmez. Blank Game Studios'un ilk oyunuyla tanışmak için en azından birkaç yıl beklemek gerekecek. Şirket bu süreçte, bir yandan oyunu geliştirmeye diğer yandan büyümeye odaklanacak.

Yeni oyun stüdyosunun kurucu ortaklarından biri Mateusz Kanik. Kanik, Cyberpunk 2077'de tasarım direktörü olarak görev yaptı. Bir diğer kurucu ortak Jedrzej Mroz ise Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3'te takım lideri olarak karşımıza çıkmıştı. Şu an için birkaç üyeye sahip olan stüdyo, ilerleyen dönemlerde 50-55 kişilik bir grup haline gelmeyi hedefliyor. Şirket oturduğunda, video oyun dünyasına ne gibi etkiler yaşatacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : https://www.pcgamesn.com/cyberpunk-2077-the-witcher-3-new-studio
6
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
6
3
2
1
1