Disney+ Milyonlarca Abone Kaybettiğini Açıkladı: Yine de Üyelik Ücretlerine Zam Yapacak!

80
14
14
7
3
Disney+'ın kaç aktif kullanıcısı olduğu açıklandı. Veriler, Disney+ açısından hiç iç açıcı değil. Platform, bu çeyrekte rekor abone kaybı yaşadı.

Yaklaşık bir yıldır Disney+ ile Türkiye'de de hizmet vermekte olan Disney, 2023'ün ikinci çeyreğine ilişkin mali durum raporunu paylaştı. Şirketten gelen açıklamalar, işlerin hiç de yolunda gitmediğini ortaya koyuyor. Şirket, abone kaybında yeni bir rekor kırdı.

Paylaşılan verilere göre Disney, tüm iş kollarından son 3 ayda 22,23 milyar dolar gelir elde etti. Ancak iş sadece televizyon ve içerik platformlarında çok farklı oldu. Şirket, Hulu, Disney+ ve ESPN+ gibi platformlarından toplam 1,9 milyar dolar gelir elde etti. Ancak gelir gider dengesinde 512 milyon dolar zarar oluştu.

Peki Disney+ abone sayıları nasıl değişti?

Disney Plus

Disney+'ın resmi açıklamasına göre platforma abone olan kullanıcı sayısı, tam 11,7 milyon azaldı. Bu sayı, bir önceki çeyrekte 4 milyon ile sınırlıydı. Şirket, abone kayıplarına rağmen radikal bir karar da açıkladı. 

Disney+, abone kaybına rağmen abonelik fiyatlarını artırıyor!

Disney, son çeyreğe ilişkin raporuyla birlikte büyük bir haber de verdi. Tüm platformlarda reklamsız aboneliklerinin fiyatını artıracağını açıkladı. Ülkemizde hizmet veren Disney+'ın bireysel abonelik fiyatı, 10,99 dolardan 13,99 dolara yükseltiliyor. Yani %27 zam yapılıyor.

Zammın ülkemize yansıtılıp yansıtılmayacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak : https://www.forbes.com/sites/dereksaul/2023/08/09/disney-earnings-streaming-losses-subside-even-as-disney-subscribers-dwindle/?sh=1ed513ab2d06
80
14
14
7
3
Emoji İle Tepki Ver
80
14
14
7
3