Disney Plus, Türkiye'nin En Çok İzlenen Dijital Platformu Olmaya Çok Yaklaştı: İşte Güncel Abone Sayısı

49
4
3
3
1
Türkiye’de 2 ay önce kullanıma açılan Disney Plus, çok kısa sürede çok başarılı işlere imza attı ve Türkiye’deki en hızlı yükselen dijital içerik platformu oldu.

Geçtiğimiz günlerde Disney Plus’ın dünya genelindeki abone sayısının Netflix’i solladığından bahsetmiştik. Dünya genelinde şu anda Netflix’in 220,67 milyon, Disney Plus’ın ise 221,1 milyon abonesi bulunmakta.

Türkiye’de de durum aynı olmak üzere. Nisan 2022 itibariyle Netflix Türkiye’nin abone sayısı 3,5 milyondan fazla. Ancak Disney Plus bu arayı hızlıca kapatmaya başladı. Birsen Altuntaş'ın haberine göre henüz Haziran ayında kullanıma açılan platformun abone sayısı şimdiden 2 milyonu geçti.

Disney Plus'a abone olarak film ve dizi keyfinizi artırmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Disney Plus Türkiye’nin bir sonraki hedefi 3 milyon aboneye ulaşmak

Disney Plus’ın Türkiye’deki başarısının sebebi ne diye soracak olursanız muhtemelen buna cevap olarak birçok insanın beklediği ve izlemek istediği dizinini bu platformda olması diyebiliriz. Ayrıca Disney Plus’ın uygulamasında İzleme Partisi gibi birçok kullanışlı özellik bulunuyor.

Disney Plus, Türkiye ayağının kaliteli olması için zamanında çok yatırım yapmıştı. Şu anda da bu yatırımlarının karşılığını alıyor gibi görünüyorlar. Henüz platformun Türkiye’de yayınlanmasının üzerinden tam 2 ay geçmesine rağmen platform, 2 milyon aboneyi geçti.

Disney Plus Türkiye, 2022’nin sonuna kadar 3 milyon abone barajını da aşmayı hedefliyor. Söylentilere göre Disney’in üst yöneticileri, Türkiye’deki başarıyı gördükten sonra bütçeyi artırma kararı bile aldılar. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Disney Plus avantajlarından yararlanmak ve hemen abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz!

49
4
3
3
1
Emoji İle Tepki Ver
49
4
3
3
1