Bir Yılda 110 Milyar Dolar Kaybeden Elon Musk, Yine de Dünyanın En Zengini Oldu

16
1
1
1
0
Elon Musk, kağıt üzerinde bir yılda 110 milyar dolar para kaybetmesine rağmen dünyanın en zengin insanı olmaya devam etti, hem de büyük bir farkla.

Dünyanın en popüler girişimcisi olan Elon Musk, sadece popülarite anlamında değil, maddi anlamda da ciddi bir başarı elde etmeyi başardı. Geçtiğimiz yıllarda dünyanın en zengin insanı olmayı başaran Elon Musk, başarısını korumayı da başarıyor. 

Forbes’in yaptığı çalışmalara göre Elon Musk, 209 milyar dolarlık servetiyle kağıt üzerinde en zengin insan olmaya devam ediyor. Bu rakam her ne kadar etkileyici olsa da Musk’ın serveti geçtiğimiz yılın Kasım ayında 320 milyar doları bulmuştu.

Musk’ın serveti Tesla’ya bağlı

elon musk

Elon Musk son dönemde Twitter’ı satın alma girişimi ve SpaceX ile sık sık gündem oluyor olsa da servetinin asıl kaynağı elektrikli otomobil firması Tesla. Ocak ayından bu yana şirketin hisseleri %46 değer kaybederken, Cuma günü kapanış rakamlarına göre firmanın değeri 672 milyar dolar oldu. Musk’ın serveti de böylece 209 milyar dolara geriledi. Musk’ın elinde firmanın 155 milyon hissesi bulunuyor. 

Musk’ın serveti son bir ayda 28 milyar dolar erimesine ve Tesla ve SpaceX CEO’sunun serveti yaklaşık 1 yıllık süreçte %35 azalmasına rağmen Musk, dünyanın en zengini olmaya devam ediyor. Musk’ın kişisel serveti Bezos’un servetinden 71 milyar dolar, Gates’in servetinden ise 80 milyar dolar daha fazla.

Yine de Musk için her şey güllük gülistanlık değil. Tesla hisselerinin bir kısmını uğruna sattığı Twitter anlaşmasını sonuçlandırmak isteyen Musk, önümüzdeki dönemde de 5 ila 10 milyar dolar arası değere sahip Tesla hissesi satacak. 

Kaynak : https://www.businessinsider.com/elon-musks-fortune-dropped-by-110-billion-less-than-year-2022-10
16
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
16
1
1
1
0