Elon Musk'ın Twitter'ın Başına Geçtiğinde Her 4 Çalışandan 3'ünü Kovacağı Ortaya Çıktı

13
6
1
1
0
The Washington Post'un eline geçen belgelere göre Elon Musk, Twitter'ın başına geçtiğinde iş gücünün %75'ine veda edecek. Üstelik Twitter'daki iş gücü sorunu, sadece Musk'la yaşanmayacak.

Geçtiğimiz haftalarda Twitter’ı satın almak üzere 44 milyar dolarlık teklifini yineleyen Elon Musk, bugün ilginç bir belgeyle gündeme geldi. The Washington Post’un eline geçen belgeler, Elon Musk’ın Twitter’ı satın aldıktan sonra çalışanların büyük çoğunluğunu işte tutma taraftarı olmayacak.

Twitter’ın iş gücü hakkındaki söz konusu belgelerde Musk’ın yorumuna da yer verilmişti. Belgede bulunan ifadelere göre Musk, yatırımcılara Twitter’ı satın aldıktan sonra 7.500 çalışanın %75’inden ‘kurtulmayı’ planladığını ifade etti.

Musk Twitter’ı almasa bile işten çıkarmalar yaşanacak:

elon musk

Üstelik Washington Post, belgeleri ve daha önceki açıklamaları kaynak alarak çarpıcı bir çıkarımda da bulundu. Paylaşılan detaylara göre Twitter, Musk’ın eline geçmese bile büyük bir işten çıkarma furyasına ev sahipliği yapacak.

Buna göre Twitter’ın mevcut yönetimi bozulmazsa şirket, bu yılın sonuna kadar iş gücünün dörtte birine veda edecek. Bu vedanın Twitter’a maliyeti 800 milyon dolar olarak aktarılırken, şirketin çoktan bu parayı bir kenara ayırdığı ifade ediliyor.

Twitter ve Musk arasındaki anlaşmanın 28 Ekim’de çözülmesi ve en sonunda bu işin kısmen sonlanması bekleniyor.

Kaynak : https://www.washingtonpost.com/technology/2022/10/20/musk-twitter-acquisition-staff-cuts/
13
6
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
13
6
1
1
0