iPhone 14 ile Birlikte Gençlere Özel 'Bugüne Kadarki En Ucuz Apple Watch' Tanıtılabilir

18
5
1
1
0
Apple etkinliğine 48 saatten az bir süre kala şirketin tanıtacağı yeni akıllı saatlerinden bazı bilgiler ortaya çıktı. Bu bilgilerden biriyse, Apple'ın Watch SE'den bile daha ucuz bir akıllı saat tanıtacağı iddiası oldu.

Apple, bu çarşamba günü yepyeni iPhone 14 serisini tanıtmaya hazırlanırken elbette etkinlikteki tek ürün iPhone 14 olmayacak. Şirket, yeni seriyle birlikte yeni AirPods kulaklıklarını ve yeni Watch akıllı saatlerini de dünyaya gösterecek. Bugün gelen bilgilerse Apple’ın yeni amiral gemisi akıllı saatinde neler göreceğimizi ve sürpriz bir akıllı saat modelini ortaya çıkarmış olabilir.

New York Times’ın haberine göre Apple, ülkemizde 5.849 TL’den satılmakta olan Watch SE’den bile daha ucuz bir akıllı saat tanıtacak. Times’ın iki isimsiz kaynağa dayandırdığı bilgiye göre bu model, yeni Watch serisinin yanında ekstra bir model olacak. Apple’ın daha ucuz bir akıllı saat hamlesinin ardındaysa ilginç bir neden yatıyor.

Apple, küçük yaştaki çocukları hedefleyecek:

apple watch pro

Apple Watch’un özellikle yurt dışındaki kullanımı beş yaşındaki bireylere kadar inmişken, Apple’ın yeni saatiyle birlikte çocuk ve gençleri hedef alacağı aktarılıyor. Buna göre cihaz, Apple’ın çocuk ve genç akıllı saat müşterileri için daha agresif bir şekilde rekabet etmesini sağlayacak. Sürpriz akıllı saat modelinin nasıl özellikler sunacağıysa henüz bilinmiyor.

Apple’ın yeni akıllı saatinin fiyatı hakkında da henüz bir tahmin ya da yorum da bulunmuyor. Fakat saatin Watch SE’den de ucuz olacağı düşünülürse fazlasıyla talep görmesini bekleyebiliriz. Tabii yeni saatin gelip gelmeyeceği de henüz bir iddia niteliğinde.

Peki yeni Watch Pro ve yeni Watch Series 8 serisinde neler göreceğiz?

apple watch series 8

Yeni gelen bilgilere göre Apple Watch Pro, yukarıdaki görselde göreceğiniz tasarıma sahip olacak. Cihaz, bir önceki modellerin aksine 47 mm’lik daha büyük kasaya ve kıvrımsız ekranlara yer verecek. Bununla birlikte cihazda daha önceki modellerde bulunmayan ve kullanıcıların istediği gibi programlayabileceği üçüncü fiziksel tuş yer alacak. Bu tuş ile, örneğin, tek basışta bir programın çalıştırılmasını sağlayabileceksiniz.

Yeni akıllı saat serisi Watch Series 8 ise Watch 7 ile aynı tasarımı ve ebatları taşıyacak. Bununla birlikte cihazın donanımı da hemen hemen bir önceki modellerle aynı olacak. Bu yıl Watch Series 8 ile gelen en büyük yenilikse yeni bir işlemci ve yeni vücut sıcaklığı sensörü olacak.

Kaynak : https://9to5mac.com/2022/09/05/apple-watch-pro-exclusive-bands-and-faces/
18
5
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
18
5
1
1
0