Bildirimlerinden Bıkanlar İçin: Facebook Bildirimlerini Sınırlandırma Rehberi

5
4
0
0
0
Artan Facebook bildirim sayısı, kullanıcılar için bazen bunaltıcı olabiliyor. Neyse ki Facebook, hem masaüstünde hem de mobil uygulamada kullanıcılara bildirimleri kişiselleştirme seçenekleri sunuyor.

Facebook bildirimleri, gruplarla, arkadaşlarınızla ya da takip ettiğiniz sayfalarla ilgili pek çok önemli şeyi kaçırmamanız için faydalı olabilir. Ancak bazılarıyla ilgilenmeseniz bile birçok farklı yerden bildirim almak bazen bunaltıcı olabilir. Facebook, hangi bildirimleri ne sıklıkla alacağınızı seçmenize olanak sağlar. Masaüstünde ya da mobil cihazda bildirimleri kişiselleştirmek uzun bir süreç gibi görünse de nispeten kolaydır ve birkaç tıklamayla bildirimlerinizi kişiselleştirmeniz mümkündür.

Masaüstü Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

 1. Herhangi bir tarayıcıdan facebook.com'a gidin ve oturum açın.
 2. Ardından ekranın sağ üstündeki aşağı oka tıklayın.
 3. Açılan menünün en altındaki "Ayarlar" seçeneğine tıklayın.

 1. Ayarlar ekranının sol tarafındaki "Bildirimler"i seçin. Bildirimler sayfasında e-posta, site ve mobil, kısa mesaj seçenekleri göreceksiniz.
 2. Bu seçeneklerin sağ tarafındaki "Düzenle" yazısına tıkladığınızda Facebook sitesi veya mobil uygulaması için bildirim özelleştirmelerinizi yapabilirsiniz. İstediğiniz bildirimleri etkinleştirebilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz. Böylece en çok ilgilendiğiniz güncellemeler ile alakalı bildirimleri alabilirsiniz.

Facebook Bildirimleri Mobil Uygulamadan Nasıl Kapatılır?

 1. Telefonunuzda Facebook uygulamasını açın.
 2. Ekranın sağ alt köşesindeki üst üste üç çizgi simgesine dokunun.
 3. Ardından açılan menüyü "Ayarlar ve gizlilik" seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın.

 1. Ayarlar ve gizliliğe dokunduğunuzda yeni bir menü açılacaktır. O menüden "Ayarlar" seçeneğine dokunun.
 2. Açılan sayfayı yine aşağı kaydırın ve "Bildirimler" başlığı altındaki ilk seçenek olan "Bildirim Ayarları" seçeneğine dokunun.
 3. Bu bölümde bildirim ayarlarınızı özelleştirebileceğiniz pek çok seçenek bulunur. (yorumlar, hatırlatmalar, gruplar, doğum günleri...) Bunların her biriyle ilgili özelleştirmeyi yapmak için üzerlerine dokunabilirsiniz.
 4. Ayrıca yine aynı sayfa üzerinde bulunan "E-posta" ve "SMS" seçeneklerine dokunarak hangi yollarla hangi bildirimleri ne sıklıkla almak istediğinizi seçebilirsiniz.

Facebook'tan aldığınız bildirimleri nasıl kapatacağınızı anlatmaya çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Bu ve bunun gibi rehberleri kaçırmamak için bizi takipte kalın.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/how-to-turn-off-facebook-notifications
5
4
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
4
0
0
0