Instagram Hikayeleri Artık Keşfet Sayfasında Gösterilecek

29
5
5
0
0
Instagram'ın Hikayeler özelliği için yaptığı yatırımlar devam ediyor. Yeni güncellemelerle birlikte Hikayeler, artık Keşfet sayfasındaki kareler içinde gösterilmeye başlanacak.

Instagram'ın Hikayeler etrafında geliştirilmesi kullanıcıların kendi ilgi alanlarındaki hikayeleri keşfedebileceği yeni bir Keşfet sayfası düzenlemesiyle devam ediyor. Hikayeler, artık Keşfet sayfasında kullanıcıların ilgi alanlarına göre gösterilecek. Hikayeler için beğenme özelliği olmadığından kullanıcıların karşısına çıkarılacak Hikayeler, beğendikleri ve takip ettikleri sayfalara benzer sayfalardan gösterilecek.

Instagram'ın Keşfet sayfasının gezinti çubuğunda IGTV ve Mağaza kısayollarının yanı sıra seyahat, yiyecek ve tasarım gibi konular yer alıyor. Bu kategoriler, aynı zamanda Keşfet sayfasındaki diğer içerikler gibi büyük alanlarda da gösterilecek. Alışveriş için bu karelere dokunmak giyim, güzellik ve ev dekorasyonu gibi farklı kategorilerin açılmasını sağlayacak. IGTV içinse yatay kaydırma yerine dikey kaydırma şeklinde bir keşfet sayfası geliştirildi.

Instagram ürün lideri Will Ruben, konuyla alakalı olarak "Keşfet'in Instagram'daki ilgi alanlarınızla alakalı içeriği tam bir şekilde göstermesi için çalışıyoruz. IGTV ve Market'i Keşfet deneyiminin büyük bir parçası haline getirmek için yatırım yapıyoruz. Daha sürükleyici bir deneyim sunmak istiyoruz. Böylece insanlar içerikle aktif olarak etkileşime girebilecek ve keşfetmek istedikleri konularda daha spesifik olabilecek" açıklamalarını yaptı. Ayrıca bu açıklamalar, Instagram'ın IGTV'den vazgeçeceği iddialarına da bir cevap niteliğinde.

Artık Keşfet bölümündeki karelerde otomatik olarak oynatılan hikayeleri görmeye başlayacağız. Herhangi birine dokununca Hikaye izlenebilecek ve normalde olduğu gibi Hikayeler arasında geçiş yapılabilecek. Örneğin kullanıcı, köpeklerle ilgili bir hikayeye dokunursa köpeklerle ilgili daha fazla hikaye görmeye başlayacak.

Kaynak : https://techcrunch.com/2019/05/16/how-instagram-explore-works/
29
5
5
0
0
Emoji İle Tepki Ver
29
5
5
0
0