Instagram Pazaryerine Dönüşüyor: NFT Oluşturulup, Satılabilecek!

3
1
1
0
0
Instagram, birkaç ay önce kullanıma sunduğu NFT desteğinin kapsamını genişletiyor. Kullanıcılar bundan sonra, Instagram üzerinden NFT oluşturup, bunları satabilecek...

Dünyanın en popüler sosyal ağlarını bünyesinde taşıyan Meta'nın patronu Mark Zuckerberg, Mart 2022'de bir açıklama yapmış ve Instagram'a NFT desteği geleceğini resmen açıklamıştı. Geçtiğimiz aylarda ise bu açıklama gerçek olmuş ve Instagram, "dijital koleksiyon ürünleri" isimli bir özellik adı altında NFT desteği vermeye başlamıştı.

Meta'dan gelen son haberler, Instagram'ın NFT desteğinin kapsamının genişleyeceğini gözler önüne serdi. Öyle ki kullanıcılar, bundan sonra Instagram üzerinden NFT oluşturup, bunları satabailecekler. Instagram'ın yeni hamlesi, platformun kripto para dünyasına resmen girişi olarak da yorumlayabiliriz. Zira platform, bundan sonra NFT pazarı gibi kullanılabilecek.

Kullanıcılar, bir dokunuş ile NFT satın alabilecek!

Instagram

Meta tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda, özelliğin oldukça basit bir çalışma prensibine sahip olduğunu görüyoruz. NFT paylaşımı yapan diğer kullanıcıların dijital koleksiyon ürünlerini inceleyecek olan bir kullanıcı, "Satın Al" butonunu kullanarak NFT satın alma işlemini gerçekleştirecek. Satın alınan NFT, daha önceden tanımlanmış olan MetaMask cüzdanında saklanacak. Şirket, NFT oluşturmak isteyen kullanıcıların ilk aşamada Polygon isimli blockchain ağını kullanacağını söylüyor.

Instagram'ın NFT'lerle ilgili çalışması bundan ibaret değil. Platform artık, NFT'lerin video içerecek şekilde paylaşılmasına da imkan tanıyacak. Ayrıca Solana ile Phantom ekosistemleri için de cüzdan entegrasyonu tamamlanmış durumda. Meta, tüm bu özelliklerin ABD'deki bir grup içerik üreticisi ile test edildiğini, test aşamasından sonra tüm kullanıcılara sunulacağını duyurdu. Bu arada; Instagram'daki NFT özelliğinin henüz Türkiye'de olmadığını ancak bu durumun ilerleyen dönemlerde değişeceğini de belirtelim.

Kaynak : https://about.fb.com/news/2022/05/introducing-digital-collectibles-to-showcase-nfts-instagram/
3
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
1
0
0