Instagram'da Bazı İçerik Üreticileri, Kendilerinin Yapay Zekâ Modellerini Oluşturabilecek

2
1
0
0
0
Meta, AI Studio aracını test amacıyla bazı içerik üreticilerine açtı. Bu üreticiler kendi yapay zekâ versiyonlarını oluşturabilecekler.

Instagram'ın yeni AI Studio özelliği ile birlikte içerik üreticileri, kendi yapay zekâ sohbet botlarını oluşturabilecekler. Meta CEO'su Elon Musk'ın yaptığı açıklamaya göre bazı içerik üreticiler bu özelliğe "erken test" sürecinde erişebileceklerini açıkladı. 

Zuckerberg açıklamasında, "'önümüzdeki haftalarda Instagram'da favori yaratıcılarınızdan ve ilgi alanlarınıza dayalı yapay zekalar görmeye başlayabilirsiniz" ifadelerini kullandı. Zuckerberg, bunların şimdilik ağırlıklı olarak mesajlaşmalarda görüneceğini ve yapay zekâ olarak açık şekilde etiketleneceğini ifade etti. 

Ünlülerle sohbet başlatılacak

Insta chatbot

Meta CEO'sunun açıklamasına göre, mesaj düğmesine basarak bu içerik üreticileri ile iletişime geçmek mümkün olacak. Meta, yaratıcı yapay zekâ tarafından oluşturulan mesajların yanlış bilgiler içerebileceğini ve uygunsuz dil kullanabileceğini belirtiyor. Zuckerberg, bu yapay zekâların ilk beta sürümünün testlerde kullanılacağını ve geliştirme sürecinin devam edeceğini ifade ediyor. 

Meta bir süredir yapay zekâ araçlarını geliştirmek için bit vizyona sahip. Zuckerberg, geçtiğimiz yıl şirketin Meta yapay zekâ asistanını ve ünlü temalı sohbet botlarını duyurmuştu. Şirket şimdi bu araçları gerçekten test etmeye başladı. Yapay zekâ ile sohbeti insanların tercih edip etmeyeceğini ise zaman gösterecek. 

Kaynak : https://www.theverge.com/2024/6/27/24187502/instagram-ai-studio-versions-chatbot
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0