• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 11 Pro'nun Dudak Uçuklatan Geekbench Sonuçları

iPhone 11 Pro'nun Dudak Uçuklatan Geekbench Performans Sonuçları

79
29
17
6
6
Apple'ın sade bir etkinlikle tanıttığı yeni modeli iPhone 11 Pro, Geekbench isimli işlemci testleri platformunda ortaya çıktı. 4 GB RAM kapasitesi ve iOS 13 işletim sisteminin bulunduğu bir iPhone 11 Pro üzerinde yapılan Geekbench sonuçları, Apple'ın A13 Bionic işlemcisinin farkını ortaya koyuyor.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde Steve Jobs Theater'da düzenlediği bir etkinlikle yeni ürünlerini tanıttı. Apple'ın tanıtımlarını yaptığı yeni ürünler arasında iPhone 11 serisi de bulunuyordu. Şimdiyse iPhone 11 Pro, işlemci testlerinin yapıldığı bir platform olan "Geekbench"te ortaya çıktı. 

Yapılan açıklamalara göre iPhone 11'de Apple'ın "A13 Bionic" işlemcisi kullanılıyor. Bu işlemci kullanıcılara, 6 çekirdekli bir yapı sunuyor ve Apple'ın iddialarına göre bu işlemci, akıllı telefon sektöründe bugüne dek kullanılan en güçlü işlemci. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, iPhone 11 Pro'nun Geekbench test sonuçlarına yakından bakalım.

Sonuçları detaylı olarak incelemeye geçmeden önce iPhone 11 incelememiz için buraya, iPhone 11 Pro incelememiz için de buraya tıklayabilirsiniz. Geekbench testlerinde kullanılan iPhone 11 Pro'nun teknik özelliklerine bakalım. Her şeyden önce teste giren iPhone 11 Pro, iOS 13 işletim sistemine sahip. Ayrıca Geekbench'te yer alan bilgilere göre iPhone 11 Pro'nun RAM kapasitesi 4 GB.

iPhone 11 Geekbench performans sonuçları:

Geekbench

Geekbench sonuçlarına bakacak olursak iPhone 11 Pro, tek çekirdekli testlerde 5.472 puan, çok çekirdekli testlerdeyse 13.769 puan almayı başarıyor. Açıkçası iPhone 11 Pro'nun aldığı Geekbench puanları, diğer iPhone modellerinin bir hayli üzerinde.

iPhone 11 Pro'nun A13 Bionic işlemcisini Android telefonlarda kullanılan işlemcilerle pratikte kıyaslamak çok doğru bir yaklaşım değil ancak kağıt üzerindeki değerleri kıyaslamak az da olsa belirleyici olacaktır. Bilindiği üzere Qualcomm, piyasadaki en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 855'in gelişmiş bir versiyonu olan 8 çekirdekli Snapdragon 865'i ilerleyen dönemlerde piyasaya sürecek ve 2020 yılında üretilecek Android işletim sistemli amiral gemilerinin çoğunda bu işlemci kullanılacak.

iphone 11

Geçtiğimiz dönemlerde de Geekbench testlerine 6 GB RAM kullanılan bir cihazla giren Snapdragon 865, tek çekirdekli testlerde 4.149 puan, çok çekirdekli testlerde 12.915 puan almayı başarmıştı. Bu da Apple'ın A13 Bionic işlemcisinin Snapdragon 865'ten bile daha iyi bir performans sunduğu anlamına geliyor.

Test sonuçları, Apple'ın iPhone 11 Pro kullanıcılarına çok ciddi bir güç sunacağının göstergesi. Ancak ilerleyen dönemlerde iPhone 11 Pro'yu raflarda görmeye başlayıp deneyimleme imkanı yakaladığımızda, cihazın bizlere neler sunabileceğini daha net bir şekilde öğrenmiş olacağız.

Ayrıca iPhone 11 ile ilgili sorunlara değindiğimiz aşağıdaki videomuzu da izleyebilirsiniz:

Kaynak : https://www.gsmarena.com/alleged_iphone_11_pro_shows_up_on_geekbench_with_4gb_of_ram-news-39154.php
79
29
17
6
6
Emoji İle Tepki Ver
79
29
17
6
6