iPhone 15 Pro Max, Şimdiye Kadarki En İnce Çerçeveli Telefon Olarak Tarihe Geçebilir

10
9
4
1
0
Ünlü analist Ice Universe'in iddialarına göre iPhone 15 Pro Max, dünyanın en ince ekranlı telefonu olarak tarihe geçebilir.

Apple’ın bu yıl tanıtması beklenen iPhone 15 ailesi hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde ses ve güç tuşlarının dokunmatik olacağı ve “Pro” olmayan modellerin bazı özelliklerden mahrum bırakılacağı da ortaya çıkan son iddialar arasında yer alıyor.

Bugün ortaya çıkan bir iddiaya göreyse iPhone 15 Pro Max, bugüne kadarki en ince ekran çerçevesine sahip olacak. İddiaların kaynağıysa ünlü analist Ice Universe’den başkası değil.

Neredeyse tamamı ekran olacak

Ice Universe’in Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre iPhone 15 ailesi bir önceki nesile göre az da olsa daha ince bir çerçeveye sahip olacak. iPhone 15 15 Pro modellerinde bu fark edilmesi güç olsa da asıl fark iPhone 15 Pro Max modelinde olacak. İddialara göre telefonun çerçeve kalınlığı 2.17 mm’den 1.55mm’ye düşürülecek. Bu da ilk bakışta telefonun ön yüzünün neredeyse tamamının ekran gibi görünmesine yol açabilir.

Ice Universe ayrıca iPhone 15 Pro Max modelini kamera çıkıntısı, kalınlık, uzunluk ve genişlik gibi ölçülerde birkaç mm inceleneceğini belirtiyor. Ünlü analistin bir diğer iddiasına göre de Apple, bu yıldan itibaren Type-C’ye geçiş yapabilir. Bunun nedeniyse birkaç yılda bir telefon değiştiren kullanıcıların da 2025 yılına kadar Type-C girişli iPhone’lara geçiş yapmasını sağlamak.

Tabii ki bu iddiaların doğru olup olmadığını öğrenmek için Haziran ayında düzenlenecek Apple etkinliğine kadar beklememiz gerekecek.

Kaynak : https://9to5mac.com/2023/03/17/iphone-15-pro-max-bezels/
10
9
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
10
9
4
1
0