iPhone 15 Serisinde Bir İlk Daha Göreceğiz: Dokunmatik Tuşları Eldivenlerinizle Kullanabileceksiniz!

26
15
8
2
2
9to5Mac’in haberine göre iPhone 15 ailesinin üst segmentindeki iPhone 15 Pro’nun ses tuşları kalkacak, yerine dokunmatik bir sensör gelecek.

Apple’ın önümüzdeki Eylül ayında tanıtmasını beklediğimiz iPhone 15 serisi ile ilgili detaylar son hızıyla gelmeye devam ediyor. Daha önce seriye ait olacak olan telefonların tasarımlarıyla ilgili birçok detayı sizlere aktarmıştık.

Telefonun çıkmasına bu kadar uzun bir süre varken yeni ve bomba gibi bir özelliği daha ortaya çıktı. 9to5Mac’in haberine göre iPhone 15 Pro’da bulunacak olan ses tuşları kalkacak, alışılmışın aksine bir tasarıma sahip olacak.

Artık iPhone’unuzun ses dengesini tek bir dokunmatik ses açma kapama tuşu ile kontrol edeceksiniz

9to5Mac’in aktardığına göre iPhone 15 ailesinin üst segmentinde yer alacak olan iPhone 15 Pro’nun ses tuşları bulunmayacak. Bunun yerine cihazın yan tarafında tek bir adet dokunmatik tepkimeli sensör bulunacak.

Bu sensör ise dokunduğunuz kısma göre sesi kısacak veya artıracak. Sessize alma butonu ise artık çentik gibi oynatarak değil, basılarak kullanılacak.

Kılfılar ve eldivenlerle de kullanabileceksiniz

BGR'ın aktardığı ve sektördeki kaynaklar tarafından doğrulanan bazı bilgilere göreyse bu dokunmatik sensör, orijinal Apple kılıflarıyla ve eldivenlerle de uyumlu çalışacak. Bu sayede de kılıflarda elinizi rahatsız edecek girintiler olmayacak ve eldiven kullanırken de bu yeni sensörleri rahatça kullanabileceksiniz.

Ayrıca Reddit ve 4Chan forumlarında yer alan bazı iddialara göreyse Apple mühendisleri benzer bir teknolojiyi gelecek nesil iPhone'ların ekranlarında da kullanabilir. Bu sayede telefonu kullanmak için eldiveni çıkarma alışkanlığı da tarihe karışabilir.

Bu tabii ki kullanım açısından telefonu daha çekici bir hale getirecektir. Bunun yanında daha hassas kullanılması gereken bir telefon haline gelmesi pek mümkün. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://9to5mac.com/2023/03/03/iphone-15-pro-new-unified-volume-buttons-pressing-mute/
26
15
8
2
2
Emoji İle Tepki Ver
26
15
8
2
2