Kopenhag'daki Oturmanın Mümkün Olmadığı Bu Uzun Banklar Neden Var? Etkileyici Bir Amaca Hizmet Ediyor!

3
3
1
1
0
Kopenhag’a giderseniz etrafta uzun bacaklara sahip, oturmanızın pek de mümkün olmadığı banklarla karşılaşabilirsiniz. Peki bu banklar neden var?

Danimarka’nın hem başkenti hem de en fazla nüfuslu şehri olan Kopenhag sokaklarında şu anda tuhaf banklar yer alıyor.

Normal bir banktan neredeyse 1 metre daha uzun bacaklara sahip olan bu bankların tam olarak amacı ne? Verdikleri derin mesajı anlatalım.

‘Bizim Dünyamız, Bizim Sorumluluğumuz’ kampanyasının bir parçası.

İklim krizi sebebiyle küresel deniz seviyesinin yükseleceğini artık hepimiz biliyoruz. İşte banklar da tam bu duruma dikkat çekmek için ulusal bir TV kanalı tarafından yapıldı.

Danimarka, özellikle Kopenhag çok alçak bir bölge olduğundan yükselen su seviyelerinin etkilerine en çok maruz kalan bölgelerden. Deniz seviyesindeki herhangi bir artış bile şehri savunmasız bırakabilir.

Dikkat çektiği kesin.

bank

Kısacası bu upuzun bacaklı banklar, şimdi harekete geçmezsek geleceğin nasıl olacağını göstermek ve dikkat çekerek farkındalık yaratmak için yapıldı.

Kopenhag’daki bankların üzerinde ise şunlar yazıyor: “İklimimiz hakkında bir şeyler yapmaya başlamadığımız sürece sel, günlük hayatımızın bir parçası olacak. Birleşmiş Milletler İklim Raporu’na göre küresel ısınma devam ederse 2100 yılına kadar 1 metre daha yükselmesi bekleniyor.”

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

3
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
3
3
1
1
0