• Anasayfa
  • Yaşam
  • Meral Akşener'den Dota İle İlgili İlginç Açıklamalar

Meral Akşener: 'Dota, Korelilerin Kazandığı Bir Oyundur' Klişesini Yeneceğiz

271
57
41
2
1
Meral Akşener: 'Dota, Korelilerin Kazandığı Bir Oyundur' Klişesini Yeneceğiz
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün gerçekleşen parti toplantısında e-spora yönelik açıklamalarda bulundu. Akşener, İYİ Parti iktidara geldiği anda e-spor yapısını güçlendireceklerini ve profesyonel anlamda e-sporcu yetiştireceklerini dile getirdi.

Türkiye'de farklı partilerde yer alan siyasi isimler, gençleri desteklediğini ve onların dilinden konuştuklarını göstermek amacıyla son zamanlarda fazlasıyla e-spor hakkında açıklamalarda bulunmaya başladı. Hatırlayacak olursanız bu kervanı başlatan ilk isimlerden birisi, ünlü Twitch yayıncısının yayınına katılan  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tı.

Bu isimlerin arasına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener dahil oldu. Ülkemizdeki e-spor altyapısının internet başta olmak üzere güçlendirilmesi gerektiğini belirten başkan, parti toplantısında "Dota 10 kişinin oynadığı ve Korelilerin kazandığı oyundur' klişesini gömeceğiz" ifadelerinde bulundu.

"e-sporcu yetiştirebilmemiz için, düzgün bir altyapıya ve mevzuata ihtiyacımız var"

Geçtiğimiz hafta Türkiye'nin kalkınmasında yarar sağlayacak projesi Artagan'ı duyuran Akşener, bugün yapılan toplantıda ülkemizde gittikçe değer kazanan e-spor ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akşener, ülkemizde profesyonel anlamda e-sporcu yetişebilmesi için düzgün bir altyapı olması gerektiğini vurgularken, devlet tarafından bu altyapıya yönelik herhangi bir çalışma yürütülmediğinin altını çizdi. 

Akşener'in açıklamasının gündeminde, e-sporun yanında bir de dünyanın en popüler MOBA oyunlarından Dota yer aldı. Türk e-sporcuların da en az Koreliler kadar İYİ Dota oynayabileceğini belirten Akşener, iktidara İYİ Parti geldiği takdirde bu klişenin ortadan kaldırılacağını dile getirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı'nın açıklamalarında şu ifadeler yer aldı; "E-spor, artık yalnızca bilgisayar oynamaktan ibaret değil. Dünya çapında 500 milyon izleyiciye ulaşan, ve milyarlarca dolarlık bir endüstrinin parçası olan, devasa bir spor organizasyonu. Profesyonel anlamda e-sporcu yetiştirebilmemiz için, düzgün bir altyapıya ve mevzuata ihtiyacımız var.  İYİ Parti iktidarında Dota 10 kişinin oynadığı ve sonunda Korelilerin kazandığı bir oyundur klişesini gömeceğiz."

Kaynak : https://www.gercekgundem.com/siyaset/285803/meral-aksener-dota-10-kisinin-oynadigi-ve-korelilerin-kazandigi-oyundur-klisesini-gomecegiz
271
57
41
2
1
Emoji İle Tepki Ver
271
57
41
2
1