Meta, Kahramanmaraş'ta Girişimcilik İstasyonu Açtı: Peki Bu İstasyonda Ne Olacak?

14
4
1
0
0
Meta, Türkiye'deki girişimcilik istasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Şirket şimdi de Kahramanmaraş'ta hizmet vermeye başladı. Bu istasyon, aynı anda 30 kişiye hizmet verebilecek kapasiteye sahip.

Dünyanın en büyük 'internet' şirketlerinden Meta, son dönemde Türkiye'de çeşitli yatırımlar gerçekleştiriyor. Belki hatırlayanlarınız vardır; şirket bundan birkaç yıl önce "Facebook İçin Güçlü KOBİ'ler" isimli bir program başlatmış ve bu program kapsamında 7 milyon TL dağıtmıştı. 

Şirketin ülkemizdeki girişimleri bundan ibaret de değildi. Geçtiğimiz aylarda Datça Belediyesi ile iş birliği yapan Meta, yaşça büyük sosyal medya kullanıcılarına dijital okur yazarlık eğitimi verilmesini sağlayan bir kafe açmıştı. Tüm bunlara ek olarak Meta'nın Türkiye'de kurmuş olduğu bazı girişimcilik istasyonları da vardı. Şimdi bu istasyonlara, bir yenisi daha eklendi.

Meta, Kahramanmaraş'a girişimcilik istasyonu açtı!

Meta

İstanbul başta olmak üzere İzmir, Antalya, Çanakkale ve Aydın gibi şehirlerde girişimcilik istasyonları açan Meta, şimdi de Kahramanmaraş'a istasyon açtı. Dünya'nın haberine göre Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Habitat Derneği'nin iş birliği ile açılan istasyon, aynı anda 30 kişiye hizmet verebilecek. 3 boyutlu yazıcılar ve lazer kesim makineleri gibi cihazların da bulunduğu istasyonda, 10 kişi atölye işlerinde 20 kişi de yazılım ile ilgili alanlarda çalışabilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan isim, girişimcilik istasyonunun kente gelmesi için büyük çaba veren Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu oldu. "Burada fikir alışverişleri ve ortak grup oluşturma fırsatları ile gençlerimize daha üretken bir ortam sunmayı hedefledik. Mekanik laboratuvarımızda robotik çalışma üniteleri ile verimli üretimin de önünü açtık. Her yıl rutin eğitimler verilerek genç ve kadın girişimciliği desteklemek amacındayız. Teknoloji okuryazarlığı, ihracat, KOBİ, dijital gazetecilik gibi bir çok konuda eğitimler vereceğiz." diyen Şahin Balcıoğlu, "Kentimizin en önemli ihtiyacı bir sanayi kentine dönüştürmek için gereken girişimcilik arzusuydu. Anadolu’da uydu merkezler açılmaya başlayınca TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır’dan bu yapının Kahramanmaraş’ta olması gerekliliğini anlattık. 2 yılın ardından projeyi kente getirdik." ifadelerini kullandı.

14
4
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
14
4
1
0
0