• Anasayfa
  • Oyun
  • Microsoft Xbox Game Pass Aboneliklerinin Ayrıcalıkları

Microsoft'un Xbox Game Pass Abonelikleri Hangi Ayrıcalıkları Sunuyor?

36
2
1
0
0
Microsoft'un Xbox Game Pass aboneliklerinden hangisini alacağınıza karar veremiyorsanız, gelin size biraz fikir verelim. Bu yazımızda her aboneliğin sunduğu özelliklere bakacağız.

Microsoft, bugün itibariyle bulut tabanlı oyun platformu xCloud hizmetini Android telefon ve tabletlerde kullanıma açtı. Şirketi 150'den fazla Xbox oyununu barındıran hizmeti, Android kullanıcılarının herhangi bir bilgisayara ihtiyaç duymadan cihazları üzerinden oyun oynamalarına imkân tanıyor.

Ancak Microsoft'un xCloud hizmetinden faydalanmak için ücretli bir Xbox Game Pass aboneliğine sahip olmanız gerekiyor. Üstelik bu aboneliklerden herhangi birine değil, yalnızca en yüksek ücretli olan Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine sahip olmanız şart koşuluyor. Abonelik, normal şartlarda 44,99 TL'ye satılıyor.

Diğer abonelikler ne sunuyor?

xbox game pass

Xbox Game Pass Ultimate aboneliğinin fiyatı bir miktar yüksek olarak gözükebilir. Ancak Microsoft'un sunduğu bu üyeliğin, diğer Game Pass üyeliklerinden ne farkı olduğunu da merak edebilirsiniz. Zira bu üyelik, yalnızca xCloud'un kullanılmasını sağlamıyor. Gelin, üyeliğin sunduğu avantajlara ve diğer üyeliklerle olan farkına yakından bakalım.

xbox game pass

Tüm farkları özet bir şekilde sunmak gerekirse tablo aşağıdaki şekilde oluyor:

  • PC için Xbox Game Pass: PC, 200'den fazla oyun, Xbox Live Gold yok, xCloud yok, EA Play var, aylık 29,99 TL
  • Xbox Game Pass: Xbox, 250'den fazla oyun, Xbox Live Gold yok, xCloud yok, EA Play yok, aylık 29,99 TL
  • Xbox Game Pass Ultimate: Xbox ve PC, 250'den fazla oyun, Xbox Live Gold var, xCloud var, EA Play var, aylık 44,99 TL

Görüldüğü üzere Xbox Game Pass Ultimate, Xbox Live Gold hizmeti ve xCloud hizmetine de yer veriyor. Eğer Xbox Live Gold üyeliğine ihtiyacınız varsa aylık olarak hesap yaptığımızda Xbox Game Pass ve Xbox Live Gold üyeliğinin toplam maliyeti, Xbox Game Pass Ultimate'in maliyetini geçiyor.

xbox game pass

Peki Xbox Live Gold üyeliği tam olarak ne sunuyor? Ultimate aboneliğiyle gelen Xbox Live Gold üyeliği, konsolda çevrimiçi oyun oynamanıza imkân tanımanın yanı sıra size ek indirimler ve bedava oyunlar da sunuyor. Yine de eğer bu üyeliğe ihtiyacınız yoksa ve yalnızca seçili oyunlardan yararlanmak istiyorsanız, diğer Game Pass aboneliklerine yönelmeniz daha mantıklı olacaktır.

İşin özeti; eğer PC'de ve konsolda aynı hesapla daha fazla oyuna erişmek istiyorsanız Xbox Game Pass Ultimate aboneliğini, konsolda ek hizmet istemiyorsanız Xbox Game Pass'i ve son olarak PC'de herhangi bir ek hizmet olmadan oyun oynamak istiyorsanız PC için Xbox Game Pass'i satın almalısınız.

  • Şu anda PC için Xbox Game Pass ve Xbox Game Pass Ultimate aboneliklerinin ilk ay ücretlerinin 5,90 TL olduğunu hatırlatalım. Yani en üst düzey Xbox Ultimate aboneliğini, yalnızca ilk ay için 5,90 TL ödeyerek deneyebilirsiniz.
Kaynak : https://www.theverge.com/2020/9/15/21437529/xbox-game-pass-versions-tier-ultimate-pc-console-explainer
36
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
36
2
1
0
0