Netflix'in "Gerçek Squid Game" Yarışması Squid Game: The Challenge Çıktı: İşte Gelen İlk Yorumlar ve Bilmeniz Gerekenler

16
9
8
4
2
Netflix, geçtiğimiz yıl duyurduğu gerçek Squid Game yarışması Squid Game: The Challenge'ı bugün bekleyenleriyle buluşturdu. Dizi, üç hafta boyunca parça parça yayımlanacak.

Dijital içerik platformları arasında liderliğini koruyan Netflix, tüm zamanların en çok izlenen yapımlarından biri olmayı başaran Güney Kore dizisi Squid Game'i 2021 yılında bizlerle buluşturmuştu. Bu başarıyı daha fazla gelire çevirmek isteyen şirket, geçtiğimiz yıl Squid Game’i gerçek hayata taşıyacak bir yarışma düzenleyeceğini duyurmuştu.

Şu ana kadar fragmanlarını gördüğümüz yarışma, bugün resmen Netflix üzerinden çıkış yaptı. İşte Squid Game The Challenge hakkında tüm bilmeniz gerekenler ve gelen ilk yorumlar.

10 bölümden oluşacak Squid Game: The Challenge'ın bölümleri 3 hafta boyunca parça parça yayımlanacak

Netflix, Squid Game: The Challenge'ın toplamda 10 bölümden oluşacağını duyurmuş, ancak hepsinin aynı anda çıkmayacağını belirtmişti. Bugün dizinin ilk beş bölümü bekleyenleriyle buluştu. Devamı ise önümüzdeki iki haftada gelecek. Tamamı ise 6 Aralık tarihinde çıkmış olacak. Dizinin takvimi şu şekilde: 

  • 22 Kasım: ​İlk 5 bölüm
  • 29 Kasım: 6, 7, 8 ve 9. bölüm
  • 6 Aralık: 10. (son) bölüm

Squid Game: The Challenge fragmanı:

Squid Game: The Challenge konusu:

squid game challenge

10 bölümlük dizideki yarışmacılar, orijinal dizide gördüğümüz oyunları gerçek hayatta oynuyor. Tabii dizideki gibi ölümler yaşanmıyor ancak bu havayı verecek sahte efektleri yarışmada görüyoruz. Kazanan kişi, 4,56 milyon dolarlık ödülün sahibi oluyor.

Squid Game: The Challenge, ilk bölümleriyle beklentileri karşılayamadı

Netfliix'in yeni yarışması, izleyenlerin genelinden pek olumlu yorumlar almadı. İlk beş bölümü yayımlanan yapımın şu anki IMDb puanı da 3,5. Az kişi oylamış olsa da biraz zaman geçtiğinde de yüksek seviyelere ulaşamayacağını tahmin etmek zor değil. Rotten Tomatoes'a baktığımızda ise eleştirmen puanının %58 gibi düşük seviyede olduğunu, seyirci puanının ise %10 ile çok daha aşağıda olduğunu görüyoruz.

Yarışmaya gelen bazı yorumlar:

"Squid Game markasının en başta temsil etmek istediği şeyi yanlış anlayan bir marka uzantısı."

"Squid Game: The Challenge, eklektik kadrosu ve orijinaline yaptığı yenilikçi güncellemelerle tek bir yarışmacıyı öldürmeden elle tutulur bir gerilim ve özgün insan draması sunmayı başarıyor."

"Orijinal diziyi izlemesem güzel olabilirdi. Sorun şu ki bunu her zaman orijinal diziyle karşılaştıracağım. Bu da realite şovun daha az etkileyici olmasına neden oluyor."

16
9
8
4
2
Emoji İle Tepki Ver
16
9
8
4
2