Korkulan Oluyor: Netflix, Uygun Fiyatlı Temel Paketi İki Ülkede Daha Kaldırdı!

16
3
1
0
0
Netflix'in Temel isimli uygun fiyatlı abonelik paketi, ABD ve İngiltere'de de kaldırıldı. Geçen ay da Kanada için bu hamleyi yapan platform, kullanıcıyı reklamlı pakete yönlendirmeye çalışıyor gibi görünüyor.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, yaklaşık bir ay kadar önce önemli bir mesele ile haberlerimize gündem oldu. Platform, Kanada'da "Temel" isimli uygun fiyatlı abonelik planını kaldırdı. Yani Kanada'daki kullanıcıların ya reklamlı paket ya da Standart paket satın almaları gerekiyordu.

O dönemler, bu kararın yayılıp yayılmayacağını konuşuyorduk. Bugün gelen haberler, korkulan gelişmenin yaşandığını gözler önüne seriyor. Netflix, Kanada'dan sonra ABD ve İngiltere'de de Temel paket aboneliğini kaldırdı. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olsa da İngiltere ve ABD için açılan sitelerdeki abonelik paketleri arasında, Temel paketin bulunmadığını görüyoruz. 

Reklamlı abonelik paketini yaygınlaştırmak için böyle bir hamle yapıyor!

Netflix’in bu aboneliği kaldırmasının arkasında reklamlı sistemini daha da yaygınlaştırmak istemesi var gibi görünüyor. Şirket, Kasım 2022’de saatte 4 reklam gösteren bu sistemi Kanada da dahil belli ülkelerde temel paketten 3-4 dolar daha ucuza kullanıma sunmuştu. Geçtiğimiz mayıs ayında ise reklamlı paketin 5 milyondan fazla abonesinin olduğu ve hızla popülerleştiği duyurulmuştu. Hal böyleyken Netflix'in Temel paketten kurtulmaya çalışması çok da şaşırtıcı olmayacaktır.

Temel paket her yerde kalkarsa Türkiye’de en ucuz Netflix aboneliği ne kadar olur?

Temel paketin Kanada'dan sonra ABD ve İngiltere'de de kaldırılması, kararın küresel çapta olabileceğini düşündürüyor. Peki böyle bir şey olursa Netflix Türkiye fiyatları nasıl değişir? Açıklayalım:

Netflix'in Türkiye'deki en ucuz paketi, 63,99 TL karşılığında satın alınabilen Temel paket. Bu paket iptal edilirse Türkiye’deki en ucuz abonelik, 97,99 TL değerindeki Standart HD paket olur. Bu tutarı yüksek bulan tüketici, en azından şu an için Türkiye'de başka bir paket satın alamaz. Çünkü Netflix'in reklamlı abonelik paketi Türkiye'de aktif değil

Netflix güncel fiyatları için:

Kaynak : https://www.techradar.com/streaming/netflix/bad-news-netflix-just-removed-its-cheapest-ad-free-plan-in-the-us-and-uk
16
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
16
3
1
0
0