• Anasayfa
  • Yaşam
  • Çanakkale'de Deniz Yıldızı Fosilleri Ele Geçirildi

Çanakkale'de 2 Milyon Yıllık Deniz Yıldızı Fosilleri Ele Geçirildi

24
4
3
2
1
Çanakkale'de polis, düzenlediği operasyon sonucu 2 milyon yıllık deniz yıldızı fosilleri ele geçirildiğini açıkladı. Yaşanan olay hakkında 4 şahıs gözaltına alınırken, deniz yıldızı fosillerine ise el konuldu.

Çanakkale'de polisin düzenlediği operasyon sonucu 2 milyon yaşında olduğu değerlendirilen toplam 6 adet deniz yıldızı fosili ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kent merkezindeki 4 şüphelinin, 2 milyon yaşında olduğu tahmin edilen deniz yıldızı fosillerini satmaya çalıştığını tespit etti.

Şahıslardan ikisi, daha önce de fosil satmaya çalışırken yakalanmış:

Deniz yıldızı fosili

Yapılan açıklamada, düzenlenen operasyon ile M.V, B.Ç, K.T ve A.S isimli 4 şüpheli şahsın gözaltına alındığı bilgisi paylaşıldı.

Ele geçirilen toplam 6 deniz yıldızı fosiline el konulurken, 4 şüpheli hakkında ise Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na Muhalefet suçundan işlem yapıldı.

Deniz yıldızı fosili

Ele geçirilen fosiller, yapılan incelemelerin ardından Troya Müzesi Müdürlüğüne teslim edildi. Şüphelilerden M.V ve B.Ç'nin ise bir süre önce de fosil satmaya çalışırken yakalandığı öğrenildi.

Kaynak : https://www.ntv.com.tr/galeri/turkiye/canakkalede-2-milyon-yasinda-oldugu-degerlendirilen-6-deniz-yildizi-fosili-ele-gecirildi,ey2QiBCuHkOybix4PY8B0w/MIwMZURPdU6UXtfo9yOZsg
24
4
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
24
4
3
2
1