YouTuber Porçay İçin Tahliye Kararı Verildi!

314
94
36
24
5
'Ezhel Parodi' videosuyla hakkında dava açılan ve geçtiğimiz günlerde hapis cezası onanan YouTuber Porçay hakkında yeni gelişme yaşandı. Porçay için tahliye kararı verildiği bildirildi.

YouTube’da yayınladığı videolarla takipçilerine eğlenceli anlar yaşatan Porçay’ın (Erkan Porçay) yaklaşık 1 milyona yakın bir takipçisi bulunuyor. Ancak Porçay’ın eğlence amaçlı yaptığı videolar bir süre önce başını ağrıtmaya başlamıştı. 

Ezhel Parodi olarak yayınladığı bir video sebebiyle hakkında dava açılan Porçay, geçtiğimiz günlerde 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Karara sosyal medyadan büyük tepki gelmişken bugün, yeni bir gelişme yaşandı.

Porçay için tahliye kararı verildi:

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu'nun paylaşımına göre ünlü YouTuber Porçay için bugün tahliye kararı verildi. Kararın detayları henüz paylaşılmadı.

Neler yaşanmıştı?

Porçay’ın 4 yıl 2 ay hapis istemiyle yargılandığı dava onandı:

Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirmek suçuyla hakkında açılan dava bugün mahkeme tarafından onanan Erkan Porçay, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla “Kendisini ifade etmesi için bir duruşma açılmadığını ve davanın onandığını” dile getirdi. Bir süre önce yaptığı açıklamalarda ise çekmiş olduğu söz konusu parodi videosunun bir şaka olduğunu anlatmaya çalıştıklarını açıklamıştı.  

Ancak Porçay’ın şaka olarak nitelendirdiği video, mahkeme tarafından ciddiye alınarak hakkında açılan soruşturma duruşmaya gidilmeden onandı. Porçay ise yarın Çağlayan Adliyesi’ne giderek teslim olacağını dile getirerek hakkında çıkan bu dava sonucundan kaçmayacağını belirtti.  

Porçay'dan konuyla ilgili açıklama geldi: 

Ezhel de Instagram'da paylaştığı hikaye ile şunları söyledi:

ezhel porçay

314
94
36
24
5
Emoji İle Tepki Ver
314
94
36
24
5