Sedat Peker, Çiftlik Bank Kurucusu 'Tosuncuk'un Yerini Bildiğini İddia Etti

182
27
18
14
6
Bir süredir yayınlamış olduğu videolarla Türkiye'nin gündeminde olan ve gündemi adeta sarsan Sedat Peker, Twitter hesabında Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın yerine ilişkin bir paylaşım yaptı. Peker'in iddiasına göre Mehmet Aydın, şu anda Belarus'ta.

Türkiye'nin son dönemlerde en fazla konuştuğu isimlerden birisi olan Sedat Peker, bugün Twitter hesabından gündem olan yeni bir paylaşım yaptı. Sedat Peker'in paylaşımı, Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın hakkındaydı.

Yıllardır aranmakta olan Mehmet Aydın hakkında elde edilen son bilgiler oldukça azdı. Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker tarafından ortaya atılan iddiaya göreyse kendisi, şu anda sanılanın aksine Bolivya'da değil, Belarus'ta yaşıyor.

Sedat Peker'in paylaşımı:

sedat peker tosuncuk

Sedat Peker, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Kırk yaşından küçük kardeşlerim, Çiftlik Bank'ın kurucusu olan Mehmet Aydın isimli şahıs Bolivya’da falan değil, Belarus’ta. Belarus’tan trafik kazası yapmış bir şahsı Interpol kararıyla alıp Türkiye’ye getiren yüce devletimiz, bu şahsı acaba neden getirmiyor?" ifadelerini kullandı.

Yatırımcılarını milyonlarca dolar dolandıran Çiftlik Bank olayıyla ilgili olarak Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma kapsamında bir iddianame hazırlanmıştı. Bu iddianamede, Mehmet Aydın'ın da aralarında bulunduğu 18 örgüt yöneticisinin 'suç işlemek kaydıyla örgüt kurma/yönetme', 'bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık', 'ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık' ve 'suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama' suçlarından 22.580'er yıldan 75.260'ar yıla kadar hapsi istenmişti. 

Kaynak : https://www.birgun.net/amp/haber/sedat-peker-den-ciftlik-bank-iddiasi-mehmet-aydin-bolivya-da-degil-348133
182
27
18
14
6
Emoji İle Tepki Ver
182
27
18
14
6