• Anasayfa
  • Oyun
  • Super Mario, Dünyanın En Pahalı Oyunu Oldu

Super Mario, Dünyanın En Pahalı Oyunu Oldu: Tek Bir Kasedi 1,5 Milyon Dolara Satıldı

72
11
9
7
6
Heritage Auctions isimli bir müzayede evi, 1996 yılında satın alınmış ve jelatini bile sökülmemiş bir Super Mario oyun kasedini satışa çıkardı. Nintendo 64 için tasarlanmış oyun, 1 milyon 560 bin dolara alıcı buldu.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Nintendo için geliştirilmiş olan The Legend of Zelda'nın çok ender bir kopyasının 870 bin dolara satıldığını açıklamıştık. Bu yüksek fiyatın nedeni, 1987 yılında satın alınmış olan oyun kasedinin jelatininin bile sökülmemiş oluşuydu. Şimdi buna benzer bir olay daha yaşandı. Ancak şimdi bahsedeceğimiz tutar, The Legend of Zelda'dan katbekat yüksek.

Heritage Auctions isimli bir müzayede evinde satışa çıkarılan ürün, Nintendo 64 için tasarlanmış olan bir "Super Mario" kasediydi. 1996 yılında satın alınan oyun kasedi, o dönemler için A++ kalitedeydi. Oyunun sahibi, nedeni bilinmez ancak bu oyun kasedini hiçbir zaman açmamış, jelatinini dahi çıkarmamıştı. Açık artırmada satışa çıkarılan oyun, devasa bir fiyata alıcı buldu.

Super Mario kasedi için tam 1 milyon 560 bin dolar ödendi

Super Mario

Super Mario'nun Nintendo 64 için tasarlanan sürümü, oyun dünyası için büyük bir öneme sahipti. Zira bu oyun, Super Mario karakterinin ilk kez üç boyutlu bir şekilde deneyimlenmesini sağlıyordu. Hal böyle olunca da o dönemlerde oyun tutkunu olan tüketiciler, bu oyuna daha önce görülmemiş bir ilgi göstermişlerdi.

Antika(!) oyun kasetleri, son dönemlerde önem kazanmaya başlamış gibi görünüyor. Biraz çılgınlık olduğunu kabul etsek de koleksiyonerler, kutusundan çıkarılmamış retro oyunlara sahip olabilmek için devasa meblağlar ödemeye hazır görünüyorlar.

Kaynak : https://www.slashgear.com/super-mario-64-cartridge-sells-at-auction-for-record-breaking-1-5-million-11682023/
72
11
9
7
6
Emoji İle Tepki Ver
72
11
9
7
6