Tesla Model 3, Cenaze Arabasına Dönüştürüldü

7
2
1
1
1
Hollanda merkezli bir şirket, Tesla Model 3'ü cenaze arabası haline getirdi. Özel bir modifikasyon çalışması yapan şirket, aracı bambaşka bir görünüme soktu.

Piyasaya sürdüğü elektrikli otomobillerle sektörde devrim yaşatan Tesla, bu kez Hollandalı bir şirketin özel bir projesine alet oldu. Hollanda merkezli "Derks Uitvaartmobiliteit" isimli cenaze arabası şirketi, Tesla Model 3'e bugüne dek görülmemiş bir modifikasyon uyguladı. 

Tahmin edebileceğiniz üzere; Tesla Model 3 bir cenaze arabasına dönüştürüldü. Sadece ön taraftan baktığınızda tanınabilir durumda olan Model 3, sahip olduğu tasarım detayları ile hiçbir Model 3'e benzemiyor. Hazırsanız hem bu otomobilin tasarım detaylarına hem de sunduğu özelliklere bakalım.

Karşınızda cenaze arabası haline getirilen Tesla Model 3!

Tesla Model 3 cenaze arabası

Derks Uitvaartmobiliteit tarafından modifiye edilen Tesla Model 3'ün arka kapıları ve koltukları söküldü. Böylelikle arka kısım tamamen boşaltıldı. Ön camın kavisiyle uyumlu bir panel hazırlayan ve bu paneli araca yerleştiren mühendisler, panelin yan kısımlarına da oldukça geniş camlar yerleştirdiler.

tesla

Tabutun rahat konulabilmesi için bagaj kapağı da değişti. Cenaze arabası haline getirilen Model 3, artık daha çok ticari araçlarda gördüğümüz tam boy bagaj kapağına sahipti.

cenaze arabası

Aracın iç kısmı ise ultra lüks. Yerleştirilen bir tabut, LED'lerde donatılmış bir tavan aydınlatmasına bakıyor. Bu arada; aracın ön bölümü ile tabutun konduğu bölüm arasına bir bölme yerleştirildiğini de belirtelim. Ayrıca, tabutun olduğu kısımdaki perdeler, isteğe bağlı olarak çekilebiliyor.

cenaze

Arabada ilginç bir detay var. Sökülen arka kapılar yerine gelen yeni arka kapılar açılıyor. Buraya eşya konulabiliyor.

model 3

Bu arada; aracın motor aksamının standart olduğunu belirtelim. Araçta 225 kW gücünde bir elektrik motoru var. 53 kWh da batarya bulunuyor. Bu özellikler, cenaze arabasının Model 3'ün Range Plus versiyonu olduğunu ortaya koyuyor. Ancak standart Tesla Model 3 Range Plus'tan daha az menzile sahip. Bu cenaze aracı, tam şarjla 350-375 kilometre aralığında yol alabiliyor. Düşük menzilin nedeni, aracın aerodinamik yapısının bozulmuş olması ve içindeki ekstra ağırlıklar.

tesla araba

Bu cenaze arabasının kaç paraya satılacağı şu an için bilinmiyor...

Kaynak : https://www.carscoops.com/2022/12/tesla-hearse-3-is-perfect-for-zero-emission-funerals/
7
2
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
7
2
1
1
1