The Game Awards'u Trolleyen Çocuk, Şimdi de Ünlü Twitch Yayıncısı HasanAbi'nin Yayınını Bastı [Video]

17
5
1
1
0
The Game Awards'u Trolleyen Çocuk, Şimdi de Ünlü Twitch Yayıncısı HasanAbi'nin Yayınını Bastı [Video]
Ünlü yayıncı HasanAbi, ABD'deki sinema ve televizyon yazarlarının gerçekleştirdiği greve katıldı. Türk asıllı yayıncının bu sırada yaptığı yayın, daha önce The Game Awards'ı trolleyen Matan Even isimli çocuk tarafından basıldı.

Gerçek ismi Hasan Piker olan HasanAbi, 2,5 milyon takipçisiyle Twitch’in en ünlü yayıncılarından biri. Türk asıllı yayıncı, dün ABD Senaryo Yazarları Derneği (WGA) tarafından gerçekleştirilen, yazarların kötü şartlar nedeniyle iş bıraktığı ve birçok yapımın durmasına neden olan greve katıldı.

Los Angeles’ta gerçekleştirilen WGA grevinde canlı yayın yapan HasanAbi’nin yayını, daha önce başka yerlerde gördüğümüz bir çocuk tarafından basıldı. Bu çocuk, geçen aralık ayındaki The Game Awards töreninde herkesi trolleyen çocuğun ta kendisiydi.

İsmi Matan Even olan ve her yerde karşımıza çıkmaya başlayan bu çocuk, HasanAbi’nin yayınında şu şekilde belirdi

Yayınını trolleyen 16 yaşındaki bu çocuğun ismi Matan Even. Ünlü yayıncı, düşük maaşlar gibi şartlardan şikâyetçi olan ve bunun için ülke çapında iş bırakan sinema ve televizyon yazarlarının grevini desteklemeye gelmiş ve oradan yayın açmıştı. Even da tam bu yayın sırasında birden kamerada belirdi ve “Mülk sahiplerini destekliyoruzyazan bir pankart gösterdi. Even, “Sendikalara karşıyız” diye de bağırdı.

HasanAbi, yayın sırasında bu çocuğu kenara itmeye ve grevi gerçekleştiren insanlarla konuşmaya çalıştı. Ancak Even ve ekibi oradan ayrılmadı ve alakasız bir şekilde bağırmaya devam etti. İkili, daha sonrasında Twitter’da da çatıştı. Hasan Piker, kibarca Even’ın kenara itmeye çalıştığını söylerken Even ise “Orada donup kalmaktansa bunu yüzüme karşı konuşmalıydın” dediği bir tweet attı.

Ünlü yayıncı ayrıca, daha önce Even’ın kendisiyle işbirliği yapmak istediğini de ifade etti..

Even, herkesi trollemesiyle tanınıyor

“Kim bu Matan Even” dediğinizi duyar gibiyiz. Bu arkadaş, en olmadık yerlerde ortaya çıkan bir troll. Kendisi, geçtiğimiz yıl dünyanın en prestijli oyun ödüllerinden biri olan The Game Awards’ta iyice ünlenmişti.

Even, törende Elden Ring’in “Yılın Oyunu” ödülünü aldığı sırada birden sahneye çıkmıştı.  Mikrofona el koyduktan sonra ise eski ABD Başkanı Bill Clinton’ı içeren dünyanın en alakasız cümlesini kurarak herkesi şaşkına çevirmişti: “Herkese teşekkür etmek istiyorum. Bu ödülü reformdan geçmiş Ortodoks haham Bill Clinton’a aday göstermek istiyorum.” Even, herkesin ağzını açık bırakan bu olay ardından da tutuklandı. Ancak yaşananlar, onun iyice popülerleşmesine de neden oldu.

TikTok’ta 1 milyondan fazla takipçiye sahip olan Even’ın trollemeleri bunlarla da sınırlı değil. Even, daha önce NBA maçlarında, konserlerde, ünlülerin etrafında, Twitch yayınları gibi birçok başka yerde de görüldü. Yani kendisi, sırf trollemek amacıyla en alakasız yerlerde en saçma şekillerde karşımıza çıkabiliyor. Bu nedenle HasanAbi’nin yayınında ve WGA’nın grevinde garip bir pankartla belirmesi pek de şaşırtıcı değil.

17
5
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
17
5
1
1
0