Trendyol, Kendi Tasarım Dilini Herkesin Kullanımına Açtı: 'Baklava' Kütüphanesi Yayınlandı!

17
15
2
1
0
Trendyol, kendi bünyesinde yıllardır geliştirdiği tasarım dilini tüm dünyanın kullanımına açtı. 'Baklava' kütüphanesi, web geliştiricilerin projelerinde kullanılabilecek.

Türkiye’nin e-ticaret devi Trendyol, ülkemizdeki teknoloji sektörünü de şekillendiriyor. Binlerce kişiyi istihdam eden Trendyol’un teknoloji geliştirme departmanı Trendyol Tech, bugün web geliştiricileri için de yerli bir kaynak yayınladı.

Trendyol Tech ekibi, web sayfası geliştirenler için hazır arayüz kütüphanesi sunacak ‘Baklava’nın ilk sürümünü paylaştı. Baklava, bugünün en popüler kütüphaneleri Bootstrap ve Tailwind’e rakip olabilecek, web geliştiricileri tarafından bu kütüphanelerle birlikte kullanılabilecek.

Trendyol’un tüm tasarım dili herkesin erişimine açıldı:

trendyol baklava

Kütüphanenin herkese açık olarak yayınlanması, Trendyol’un sitesinde ve mobil uygulamasında gördüğümüz tasarım dilinin de herkese açılmasını sağladı. Trendyol’un uygulamasında gördüğümüz her bir piksel ve tipografi, kütüphane ile tüm dünyaya açıldı.

Trendyol’un Baklava kütüphanesi nasıl kullanılır?

trendyol baklava

Bu kodları ekledikten sonra yapmanız gereken tek şey, bu bağlantıdan erişebileceğiniz CSS kodlarını projenizde kullanmanız olacak. Dilediğiniz tuşu, metni, görsel kutucuğunu veya tabloyu Trendyol’un diliyle yazabilirsiniz.

Kütüphaneyi Vue, React veya Angular ile birlikte de kullanabilirsiniz. Üstelik bu kütüphaneye kendi desteklerinizi de iletebilir, kütüphanenin gelişmesini ve çok daha kapsamlı hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Baklava’nın GitHub sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

17
15
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
17
15
2
1
0