GetirYemek ve Yemeksepeti'ne Büyük Rakip Geliyor: Uber Eats, Yakında Türkiye'de Hizmete Başlayacak

44
4
4
1
0
Uber'in yemek sipariş platformu Uber Eats, Türkiye'ye gelmek için kollarını sıvadı. Güncellenen mobil uygulamada 'Yakında geliyoruz.' ibaresi görüldü.

Günümüzde Türkiye’de lider konumda olan GetirYemek ve Yemeksepeti çevrimiçi yemek sipariş platformları, yeni ve büyük bir rakibe kavuşuyor. Uber’in yurt dışında popüler olan yemek sipariş platformu Uber Eats, Türkiye’ye gelmek için harekete geçti.

2014 yılından bu yana hizmet veren Uber Eats’in mobil uygulamasında “Yakında geliyoruz.” açıklaması yer aldı. Ayrıca platformda hizmet vermek isteyenler için kayıt sayfası da hizmete sunuldu.

Uber Eats nasıl çalışıyor?

uber eats

Uber Eats, işletmelerin ve restoranların yeni sipariş alma seçeneklerinden birisi olarak karşımıza çıkacak. Uber Eats uygulaması üzerinden sipariş verdiğiniz işletme, kendi elemanları ya da Uber üzerinden teslimat ortaklarıyla iletişime geçerek siparişinizi size gönderecek.

İşletmeler, her sipariş için Uber Eats’e belirli bir oranda komisyon ödeyecek (Oran net olarak paylaşılmıyor). Teslimatlar ise bağımsız sürücü ortaklarıyla, bisiklet ve scooter aracılığıyla, hatta yürüyerek bile gerçekleştirilebilecek.

İşletme olarak Uber Eats’e başvurmak isteyenler, bu bağlantıya tıklayarak kayıt sayfasına ulaşabilirler.

Uber'in kurye hizmeti de geçtiğimiz haftalarda Türkiye'ye gelmişti:

44
4
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
44
4
4
1
0