Aleyna Çakır Cinayetinin Baş Şüphelisi Ümitcan Uygun Tahliye Edildi: Twitter'da Tepkiler Büyüyor

197
7
4
2
1
Geçtiğimiz sene evinde 'kız arkadaşı' Aleyna Çakır'ın cesedini 'bulan' ve ardından olayın baş şüphelisi haline gelen Ümitcan Uygun, uyuşturucu kullandığı görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine tutuklanmıştı. Avukatı, Uygun'un tahliye olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz sene Haziran ayında Aleyna Çakır'ın cansız bedeni erkek arkadaşı olduğu söylenen Ümitcan Uygun tarafından Ankara Keçiören'deki evinde bulunmuş, olay sonrası baş şüpheli olarak görülen Uygun gözaltına alınmıştı. Kısa süre sonra serbest bırakılan ve suçlamaları reddeden Uygun'un geçmişte Aleyna Çakır'ı bayıltana kadar dövdüğü görüntüler de sosyal medyada kendisi tarafından paylaşılmıştı.

Henüz Çakır'ın ölümünün üzerinden çok geçmemişti ki olaylarla ilişkilendirilen, Uygun'un annesi Gülay Uygun da Keçiören'de ölü bulundu. Tüm bu olaylar ve katilin neden hala serbest gezdiğine ilişkin sorular gündemi meşgul ederken, bir cinayetin baş şüphelisi olmasına rağmen hayatına kaldığı yerden devam eden Uygun, sosyal medyada 'uyuşturucu kullandığı' görüntüler paylaşması sebebiyle tutuklanmıştı.

Tahliye edildi:

6 aydır 'Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanmak ve Kullanılmasını Alenen Özendirmek' suçundan tutuklu olan Uygun'un avukatı, şahsın tahliye edildiğini açıkladı. Bu açıklama üzerine sosyal medyada pek çok kişi duruma ve avukatın açıklamasına tepki gösterdi.

Uygun'un avukatı Çağatay Cengiz yaptığı paylaşımda 'Hukuka aykırı olarak 6 aydır tutuklu olan müvekkilim Ümit Uygun tahliye oldu' ifadelerini kullandı.

Baş şüpheli olmasına ve başlangıçta gözaltına alınmasına rağmen serbest bırakıldıktan sonra 6 ay boyunca DNA örneği alınmayan ve bir anda üzerindeki tüm suçlamaların düştüğü Uygun'un ayrıca Çakır'ın hayatını kaybettiği gece evin yakınındaki bir otomobile bindiği de tespit edilmişti.

Sosyal medya Uygun'un tahliyesine tepkili:

197
7
4
2
1
Emoji İle Tepki Ver
197
7
4
2
1