• Anasayfa
  • Oyun
  • Yeni Half-Life Oyunu Kısa Süre Sonra Karşımıza Çıkabilir

Yıllardır Özlemini Çektiğimiz Half-Life'ın Yeni Oyunu Çok Yakında Duyurulabilir

49
12
4
2
2
Ortaya çıkan yeni bilgilere göre oyun dünyasının ikonik markası Half-Life, VR oyunu olarak yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan bir röportaj, Half-Life: Alyx'in kısa süre sonra karşımızda olacağını açıkça gösteriyor.

Oyun dünyasından kimler geldi, kimler geçti. Ancak hiçbirisi Half-Life kadar beklenmedi. Sevilen serinin son oyunu, 2007 yılında piyasaya sürüldü ve hayranlar, 12 yıldır yeni oyunu umutla bekliyor. Half-Life, yarın 21. yıl dönümünü kutlayacak ve söylentilere göre Valve, çok yakında Half-Life: Alyx adlı yeni sanal gerçeklik oyununu duyurmaya hazırlanıyor.

Ortaya atılan yeni bir iddia, Valve'ın yeni VR oyunu Half-Life: Alyx'in Aralık ayında gerçekleşecek 2019 The Game Awards etkinliğinde duyurulacağını ve Mart 2020 yayınlanacağını öne sürüyor. Sızıntıyı yapan kişi, Geoff Keighley ile Valve'ın iki çalışanı arasındaki röportajdan bir bölümü ortaya çıkardı ve Keighley ile ekibinin şu anda etkinlik için hazırlandığı düşünüldüğünde, bilgiler makul görünüyor.

half life alyx vr

Gelen bilgilere göre Half-Life: Alyx, VR keşif oyunu olarak geliştiriliyor. Ayrıca Valve, PC oyuncularının fare ve klavyeyle oynayabilecekleri nişancı türünde bir sürüm çıkarmayı planlamıyor. Oyunun VR donanımı olmayan oyuncular için uygun olup olmayacağı sorusuna, ismi açıklanmayan bir çalışan, "Oyunun fare ve klavye ile oynayabileceğiniz bir versiyonunu sunmak isteriz ama dediğimiz gibi çalışmaya, VR keşfi olarak başladık" cevabını veriyor.

Half-Life: Alyx'in oynanışına değinilen bir bölümde de, "Tüm vücutlarını görebilir, duruma tepki verebilirsiniz. Bilirsiniz, önlerine çıkacak bir zombi paniğe ve silahların şarjörünü yere düşürmeye yol açabilir. Oyunun testlerini izlemek gerçekten eğlenceliydi." ifadeleri yer alıyor.

half life alyx vr

Röportajda, Valve'ın Half-Life: Alyx'ten sonra daha fazla oyun yapmayı planladığı da göze çarpıyor. Valve çalışanı, "Evet, oyun motoru artık hazır. Sanırım Robin'in dediği gibi, oyunu ortaya koymak ve daha sonra ne yapacağımızla ilgili somut planlar yapmadan önce dünyanın vereceği tepkiyi görmek istiyoruz." diyor.

Elbette tüm bu söylenenler şimdilik sızıntıdan ibaret, ancak oyunlar hakkında ortaya atılan iddiaların doğruluk derecesi genel olarak yüksek. Yeni Half-Life oyununa sandığımızdan daha yakın bir gelecekte kavuşabiliriz.

Kaynak : https://www.dsogaming.com/news/rumour-half-life-alyx-is-the-next-vr-game-from-valve-to-be-announced-next-month-releases-in-march-2020/
49
12
4
2
2
Emoji İle Tepki Ver
49
12
4
2
2