Xiaomi, Balık Beslemeyi Sosyal Medyada Dolaşmak Kadar Kolay Hale Getiren 'Akıllı' Akvaryumunu Duyurdu

26
7
4
0
0
Xiaomi, yeni akıllı akvaryumunu kullanıcıların beğenisine sundu. Sadece 50 dolar karşılığında satın alınabilecek akvaryum, balık beslemekten hoşlananlar için eşsiz bir deneyim sunuyor.

Haberlerimize daha çok akıllı telefon ve saat gibi ürünleri ile konuk olan Çinli teknoloji devi Xiaomi, aslında elektronik kategorisinde oldukça geniş bir ürün gamına sahip. Şirket bugün, özellikle de "Mijia" markası altında çamaşır makinesi, su arıtma cihazı, saç kurutma makinesi ve hatta diş fırçası bile satıyor. Şimdiyse bu ürünlere bir yenisi daha eklendi. Şirket, yeni akıllı balık akvaryumunu resmen tanıttı.

Balık besleme, pek çoğumuz için keyifli bir hobidir. Bugüne kadar piyasaya sürülmüş olan akvaryumlar ise pek de işlevsel özelliklere sahip değildi. Mijia akıllı akvaryum ise bu alanda tüm bildiklerinizi unutturacak türden. Oldukça uygun bir fiyata satın alınabilecek ürün, besleme ve temizlik ihtiyacını genel anlamda ortadan kaldırıyor ve hem tüketicinin hayatını kolaylaştırıyor hem de balıklara çok daha konforlu bir yaşam alanı sunuyor.

Xiaomi'nin akıllı akvaryumu işte böyle görünüyor

xiaomi akıllı akvaryum

Xiaomi'nin akıllı akvaryumu, 16:9 en/boy oranına sahip bir ürün. Bu da akvaryumun bir televizyon gibi görünmesini sağlıyor. 24 adet LED beyaz, 16 adet RGB ışık baloncuklarına sahip olan akvaryum, farklı farklı ışık modları ile ortama uygun bir ambiyans sunuyor. %91,3 ultra yüksek ışık geçirgenlik seviyesine sahip olan özel bir camın kullanıldığı akvaryum, bulunduğu ortamda dekoratif bir ürünmüş gibi görünmesini sağlıyor.

Xiaomi, bu akıllı akvaryumda gelişmiş bir filtreleme sistemi kullanıyor. Bu filtreleme sistemi, suyun mümkün olduğunda temiz kalmasını sağlıyor. Pompa kısmında 2 bıçaklı bir bölmeye sahip olan akvaryum, bu sayede atıkları paramparça ediyor. Xiaomi, akvaryuma doldurulan suyun 6 ay boyunca değiştirilmeden kullanılabileceğini söylüyor. 

mijia

Farklı iç dekorasyonlarla kullanılabilen akıllı akvaryum, balık beslemeyi hiç olmadığı kadar kolaylaştıracak bir ürün. Zira mobil uygulama ile uzaktan kontrol edilebilen akvaryum, siz tatildeyken bile balıklarınızı beslemenizi sağlayacak. Bu arada; akvaryumda büyümesini istediğiniz bitkileri de kendiniz belirleyebilirsiniz. Mobil uygulama, o su bitkileri için uygun olan ışığı otomatik olarak ayarlayacaktır.

akvaryum

Tüm bunlarla birlikte sahip olduğu termostat ile ortam sıcaklığını daima dengede tutan akıllı akvaryum, beslenecek balıkların türüne göre suyun devridaim hızını da otomatik olarak belirliyor. İşte herkese balık beslemek istetecek bu akvaryumun fiyatı, sadece 50 dolar olarak açıklandı.

Kaynak : https://www.ithome.com/0/663/507.htm
26
7
4
0
0
Emoji İle Tepki Ver
26
7
4
0
0