Xiaomi MIUI 12'nin İlginç Özelliklere Sahip Galeri Uygulaması İndirilebilir Oldu

87
14
8
7
7
Xiaomi'nin MIUI 12 için geliştirdiği yeni Galeri uygulamasının APK dosyası yayınlandı. Artık Android 8 ve üzeri akıllı telefon kullanıcıları, uygulamanın beta sürümünü test edebilirler.

Bir XDA Developers üyesi olan Kacskrz, Xiaomi’nin Android tabanlı akıllı telefon arayüzü olan MIUI’ın en güncel versiyonu olan MIUI 12’nin Çin beta sürümünden MIUI Gallery uygulamasının en güncel sürümü olan v2.2.16.17’yi çekip çıkardı ve uygulamanın yeni özelliklerini daha geniş bir kullanıcı kitlesinin deneyimlemesini mümkün kıldı.

MIUI Gallery v2.2.16.17 ile birlikte Xiaomi, kullanıcılara Optik Karakter Tanıma (OCR), ekran görüntüsüne akıllı telefon çerçevesi, yeni gökyüzü değiştirme filtreleri gibi bir takım gelişmiş özellikler sunuyor. Yine de bu özellikler şu an için Çin’deki beta sürümde küçük bir kullanıcı kitlesiyle test edildiğinden tam performanslı bir şekilde çalışmadığını belirtelim.

MIUI Gallery v2.2.16.17 - Optik Karakter Tanıma

MIUI Gallery’nin yeni Optik Karakter Tanıma özelliği, bir görseldeki metinlerin taranmasını ve dijital metin haline dönüştürülmesini sağlıyor. Ancak özellik, verileri MIUI Gallery sunucularına göndererek çalıştığından en azından şu an için tam performanslı bir şekilde çalıştığını söylemek çok daha mümkün değil.

MIUI Gallery v2.2.16.17 - Ekran Görüntüsüne Akıllı Telefon Çerçevesi Ekleme

ekran görüntüsü

Ekran görüntüsüne akıllı telefon çerçevesi ekleme özelliği ise bir ekran görüntüsü aldığınızda üzerine akıllı telefon şeklinde bir çerçeve ekleyebilmenizi mümkün kılıyor. Bu sayede ekran görüntüsü direkt olarak kullanıcının ekranda gördüğü görüntünün birebir aynısını yansıtmış oluyor. Şu an için bu özellik ile eklenebilen akıllı telefon çerçeveleri şu modelleri kapsıyor:

  • Mi 9
  • Mi 9 Pro 5G
  • Mi 10 Pro
  • Redmi K20 / Mi 9T
  • POCO X2 / Redmi K30 4G
  • Redmi K30 5G
  • Redmi K20 Pro / Mi 9T Pro
  • Mi 10

MIUI Gallery v2.2.16.17 - Gökyüzü Değiştirme Filtreleri

miui 12

MIUI Gallery uygulamasının belki de en dikkat çekici özelliği ise yeni gökyüzü değiştirme filtreleri. Yukarıdaki ekran görüntülerinden de görebileceğiniz gibi MIUI Gallery v2.2.16.17 ile birlikte fotoğraflardaki gökyüzünü mükemmel bir görsellik sunacak şekilde değiştirebiliyorsunuz. Ancak bu özelliği kullanabilmek için gökyüzünün algoritmanın tespit edebileceği şekilde açık olması gerektiğini belirtelim.

Android 8 ve üzeri akıllı telefonlarda kullanılabilen MIUI Gallery v2.2.16.17 uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Ancak uygulamanın bağımsız bir geliştirici tarafından yayınlanan bir APK ile yüklendiğini, cihazınızın başına bir şey gelmesi haline Webtekno’nun hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmeyeceğini belirtelim.

Kaynak : https://www.xda-developers.com/download-miui-12-gallery-adds-ocr-screenshot-device-frames-new-sky-replacement-filters/
87
14
8
7
7
Emoji İle Tepki Ver
87
14
8
7
7