Yeni Joker Filminin 18+ Olacağı Resmileşti

46
18
18
4
4
Yeni Joker filminin yönetmeni Todd Phillips, filmin 18+ olabileceğini zaten belirtmişti. Filmin resmi web sitesi bu açıklamayı doğruladı ve film için R Rated yani 18+ ibaresini ekledi. Bu da demek oluyor ki psikolojik bir gerilim filmi olacak Joker'i 18 yaşından küçükler izleyemeyecek.

Joaquin Phoenix’in başrolde yer aldığı ve Todd Phillips’in yönetmen koltuğunda oturduğu Joker filmi, filmin resmi internet sitesinde R Rated ya da diğer bir deyişle 18+ olarak derecelendirildi. Filmin 18+ olmasının nedeni olarak yapımda kanlı şiddet, rahatsız edici davranışlar, kaba bir dil ve cinsel görüntülerin yer alması gösterildi.

Amerikalı komedyen, oyuncu ve yazar olan Marc Maron, Joaquin Phoenix’in canlandıracağı Joker karakteri henüz ‘yaratılış’ aşamasındayken film için, “Zihinsel hastalığa sahip birinin Joker’e dönüştüğü bir karakter çalışması” demiş ve “Özel bir bakış açısı sunan samimi ve cesur bir film” diye eklemişti.

Joker karakteri söz konusu olduğunda aklınıza direkt olarak Batman geliyor olabilir. Ancak bu filmin DC evreninden tamamen bağımsız olacağını söyleyebiliriz. Evet, karakterimiz yine Gotham’ın tekinsiz sokaklarında olacak ancak yapım, bir süper kahraman filmi sunmak yerine Marc Maron’un da dediği gibi psikolojik sorunlar yaşayan ‘sıradan’ bir adamın Joker’e evrilmesini anlatacak.

Daha önce Galaksinin Koruyucuları ve Deadpool filmleri için standart çizgi roman filmlerinden ‘farklı ve benzersiz’ diyen Michael E. Uslan, bu kez Joaquin Phoenix’in Joker’i için bu sıfatı kullandı. Michael E. Uslan’ın The Dark Knight da dahil olmak üzere pek çok Batman filminin başında olduğunu düşünürsek Joker hakkındaki yorumlarının önemli olduğunu düşünebiliriz.

Yeniden yorumlanmış bir Joker karakteri göreceğimiz DC evreninden tamamen bağımsız Joker filminde Joaquin Phoenix’e Robert De Niro, Zazie Beetz, Shea Whigham gibi isimler eşlik edecek. Todd Phillips’in yönetmenliğini üstlendiği film, 4 Ekim 2019 tarihinde seyircilerle buluşacak. Filmin 2 saatin üzerinde olacağını hatırlatmakta fayda var. Peki siz, Joaquin Phoenix’in Joker’i hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce usta oyuncu, Jared Leto’dan daha iyi bir iş çıkarabilecek mi?

Kaynak : https://comicbook.com/dc/2019/08/23/joker-movie-official-r-rating-violence-disturbing-language/
46
18
18
4
4
Emoji İle Tepki Ver
46
18
18
4
4