YouTube, Kullanıcıları Ayağa Kaldıran Özelliğini Yayınlamaktan Vazgeçti

35
23
16
3
1
YouTube, Kullanıcıları Ayağa Kaldıran Özelliğini Yayınlamaktan Vazgeçti
YouTube, kullanıcıların tepkisini çeken 4K çözünürlük kısıtlaması ile ilgili yeni bir karar aldığını açıkladı. Yapılan açıklamada, 4K çözünürlük desteğinin artık yeniden tüm kullanıcılara açık olduğu ifade edildi.

Dünyanın en popüler çevrimiçi video ve canlı yayın platformu YouTube, geçtiğimiz günlerde kullanıcıların tepkisini çeken yeni bir özelliği test etmeye başlamıştı. Test aşamasına dahil edilen kullanıcılar, 4K çözünürlük desteğini yalnızca YouTube Premium olmaları dahilinde kullanabiliyorlardı. Yani YouTube, zaten reklamlarla doldurduğu platformun ücretsiz versiyonunu genel anlamda yüksek çözünürlükle kullanılamaz hale getirmeyi amaçlıyordu.

Ancak bu konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşanmış durumda. YouTube ile ilgili teknik sounlara bakan ve güncellemelerle ilgili resmi açıklamalarda bulunan TeamYouTube isimli Twitter hesabı, konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, 4K çözünürlük desteğini Premium'a özgü kılan özelliğin kalıcı olarak iptal edildiği belirtildi.

TeamYouTube'un konuyla ilgili açıklaması şöyle:

"Bu yeni özellik testini tamamen kapattık. İzleyiciler artık Premium üyelik olmadan 4K kalitesinde video izleyebilirler..."

YouTube teknik ekibi tarafından yapılan açıklamalar, 4K çözünürlük desteğinin yeniden tüm kullanıcılara açık olduğu anlamına geliyor. Ancak bu durumun ilerleyen dönemlerde tekrardan değişmeyeceğine dair herhangi bir bilgi yok. Platform, ortalık durulduktan ve insanlar bu meseleyi unuttuktan sonra yeni bir karar alabilir...

35
23
16
3
1
Emoji İle Tepki Ver
35
23
16
3
1