• Anasayfa
  • Oyun
  • 100 Milyon Dolar Ödüllü Fortnite Dünya Kupası Duyuruldu!

100 Milyon Dolar Ödüllü Fortnite Dünya Kupası Duyuruldu!

30
8
3
2
1
Epic Games, Fornite için planladığı e-spor etkinliklerinin detaylarını açıkladı. E3 2018 kapsamında yapılan ProAm turnuvasının Dünya Kupası etkinliklerinin bir parçası olacağı duyuruldu. Yıl boyunca dağıtılacak ödül miktarı da 100 milyon doları bulacak.

Oyun dünyasının son trendi “battle royale” e-spor için uygun bir model mi tartışılır, ancak bu işin uygulayıcıları yeni nesil müsabakalar için kolları sıvadılar. Fortnite, günümüzün en çok oynanan yeni nesil oyunu olduğundan milyon dolarlar kazanan yapımcıların, zaten e-spor girişimleri başlatması bekleniyordu. 

Epic Games, turnuva olaylarına Billizard’ın Overwatch Ligi gibi farklı bir mantıkla yaklaşıyor. Örneğin Dünya Kupası gibi etkinlikler yıl boyunca devam ediyor. Aynı zamanda bu turnuvalar boyunca yüklü miktarda para ödülleri de dağıtılıyor.

Fortnite Dünya Kupası için elemeler 2018’in sonbahar aylarında başlayacak, turnuva mücadeleleri ise 2019’un sonlarına doğru gerçekleştirilecek. Karşılaşma mantığının nasıl işleyeceğini şimdiden tahmin etmek zor, ancak Epic’in bu konuda sağlam planları olduğu çok açık. Belki de son oyunda düzinelerce dünya çapında oyuncunun karşılaşacağı bir savaş alanı planlanıyordur. 

Epic Games tarafından yapılan açıklamanın önemli kısımları şöyle:

“Herkesin katılabileceği ve kazanabileceği topluluk etkinlikleri, çevrimiçi etkinlikler ve dünyanın her yerinde büyük yarışmalar düzenleyeceğiz. Fortnite Dünya Kupası Elemeleri, 2018 sonbaharında başlayacak ve 2019'un sonlarına doğru ilk Fortnite Dünya Kupası'nda etkinliğinde heyecan zirveye çıkacak. İster müsabakalara katılın, ister evde seyrediyor olun, bunun herkes için eğlenceli olmasını istiyoruz.

100.000.000 dolar değerindeki ödül, dünyadaki farklı rekabet seviyelerinde devam eden birçok etkinlik arasında bölünecek. Fortnite Dünya Kupası'nın oyunu Solos ve Duos'a odaklanacak, ancak aynı zamanda yarışmaya katılmak için birçok fırsat olacak."

Epic Games tarafından önümüzdeki süreçte yeni detaylar sunması bekleniyor. 

Kaynak : https://www.theverge.com/2018/6/12/17456852/fortnite-world-cup-100-million-epic-games-e-sports-tournaments-e3-2018
30
8
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
30
8
3
2
1