Türkiye'de de Satılacak 2023 Nissan X-Trail Tanıtıldı: Benzinle Çalışan Elektrikli Araba...

7
2
2
0
0
Nissan, Toyota'nın RAV4 modeline rakip olacak yeni hibrit SUV'u 2023 X-Trail'i tanıttı. Araç, benzinli motorunu elektrikli motorlara güç vermek için kullanıyor.

Japon otomobil devi Nissan, bugün SUV severlerin favorilerinden Toyota RAV4’e büyük bir rakip olacak yeni hibrit 2023 X-Trail'i tanıttı. Japonya’da tanıtılan ve bu yaz Avrupa pazarına da giriş yapacak olan hibrit 2023 X-Trail, Nissan’ın e-Power aktarma organına ev sahipliği yapıyor.

Araç, hibrit araç olarak hem elektrikli hem de içten yanmalı motora sahip olsa da içten yanmalı motor yalnızca elektrik motorlar için yalnızca jeneratör görevi görüyor. Yani araç, yolda elektrik motorlarıyla ilerliyor.

İçten yanmalı motor, elektrikli motora güç vermek için kullanılıyor:

nissan x-trail

Elektrikli motorlar için jeneratör görevi gören motor, 1,5 litrelik motor hacmine, turboşarja ve üç silindire ev sahipliği yapıyor. Önden çekişli modelde üretilen güç ve tork 150 kW/330 Nm iken, dört çeker modelde aracın arkasına ekstra 100 kW/195 Nm üreten ikinci bir motor da ekleniyor.

nissan x-trail hibrit

nissan x-trail hibrit

Nissan’ın hibrit X-Trail modeli, güç aktarma organı dışında standart X-Trail ile aynı özelliklere yer veriyor. Araç, adaptif LED farlara, ProPilot yarı otonom sürüş teknolojisine, otomatik park özelliğine, iki adet 12,3 inçlik ekrana ve 10,8 inçlik gösterge ekranına yer veriyor. Aracın fiyatıysa henüz açıklanmadı. X-Trail’in hibrit olmayan modeli 36.750 dolardan başlayan fiyatlara sahipken en yüksek paketi 52 bin 990 dolardan satılıyor.

nissan x-trail

nissan x-trail

Kaynak : https://www.carexpert.com.au/car-news/2023-nissan-x-trail-e-power-awd-revealed-to-tackle-rav4-hybrid
7
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
2
2
0
0