2024 Renault Clio'nun Tasarımı Ortaya Çıktı: Türkiye'nin En Çok Satılan 2. Otomobili, Artık Böyle Görünecek [Video]

18
3
2
2
1
Birkaç ay içerisinde tanıtılması beklenen makyajlı 2024 Renault Clio, reklam filmi çekimleri sırasında amatör kameralara yakalandı. Böylelikle Renault Clio'nun yeni tasarımına ufak da olsa bir bakış atabildik.

Türkiye'de en çok tercih edilen otomobiller arasında başı çeken Renault Clio, en son 2019 yılında ciddi bir revizyon geçirmiş ve beşinci nesliyle karşımıza çıkmıştı. Şimdiyse Clio için bir kez daha değişim vakti. Sektör kaynaklarına göre Renault, birkaç ay içerisinde bir lansman gerçekleştirecek ve makyajlı Clio ile karşımıza çıkacak. 

Yeni Clio şimdiye kadar sır gibi saklandı. Ancak İspanya'dan gelen son haberler, 2024 model olarak lanse edilecek yeni Clio'nun tasarımına genel bir bakış atmamıza imkan tanıyor. Ancak ne yazık ki görüntüler oldukça kısıtlı.

2024 Clio, daha "ışıltılı" olacak

Renault Clio

Fotoğraf ve video çekimleri için İspanya'ya götürülen yeni Clio, daha ilk bakışta daha ışıltılı olacağını gözler önüne seriyor. Zira aracın kameralara takılan görüntülerine yakından baktığımızda, yeni bir ızgara tasarımının benimsendiğini ve bu ızgaranın dikey yerleştirilmiş aydınlatmalarla donatıldığını görüyoruz. Bu yeni tasarım, küçük şehir otomobilinin daha kalıplı görünmesini sağlayacak gibi duruyor.

Karşınızda 2024 Renault Clio:

Sızıntılardan yola çıkılarak oluşturulan konseptler şu şekilde:

Renault Clio

Makyajlı Renault Clio ile ilgili bildiklerimiz oldukça kısıtlı. Bazı kaynaklar, Renault'un Captur'daki hibrit motor sistemini Clio'ya entegre edebileceğini ileri sürüyor. Captur'daki hibrit sistem, pek çok ülkede 1.6 litrelik motora 45 kilometre menzil sağlayan elektrik motorundan oluşuyor.

Renault

Ancak Türkiye'deki durum biraz daha farklı. Renault, Türkiye'de sattığı Captur'larda 1.3 litrelik hafif hibrit motor seçeneği sunuyor. Bununla birlikte, Türkiye'de 1.0 litrenin üzerinde motora sahip olan Clio satışı gerçekleştirilmiyor. Bu iki durumu bir araya getirdiğimizde, 2024 Clio'nun Türkiye'ye hibrit motor seçeneği ile gelmesi ihtimalinin düşük olduğu sonucuna ulaşıyoruz. Ancak yine de son sözün Renault tarafından söyleneceğini unutmamak gerek.

Kaynak : https://www.motor.es/noticias/renault-clio-facelift-filtracion-video-202393131.html
18
3
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
18
3
2
2
1