• Anasayfa
  • Oyun
  • Age of Empires 4'te Oyun İçi Alım Satımlar Olmayacak

Age of Empires 4'te Oyun İçi Alım Satımlar Olmayacak

82
6
5
2
2
Microsoft'un bir tanıtım videosu ile duyurduğu Age of Empires 4, oyunseverleri heyecanlandırdı. Şimdi ise konuyla ilgili olarak Age of Empires'ın yaratıcılarından Adam Isgreen, çok önemli açıklamalarda bulundu.

Kısa bir süre önce sizlere, strateji türündeki oyunların efsanelerinden olan Age of Empires'ın yeni oyununun yolda olduğundan bahsetmiştik. Şimdi ise Age of Empires 4'le ilgili çok önemli açıklamalar yapıldı ve bu açıklamalar, yeni Age of Empires deneyiminin çok daha farklı olacağını gösteriyor. Konuya ilişkin açıklamalar, Age of Empires'ın yaratıcılarından olan Adam Isgreen'e ait.

Isgreen, Londra'da düzenlenen X019 etkinliklerinde Age of Empires'ın tüm oyunseverler tarafından erişilebilir olacağını söyledi. Yapılan açıklamalara göre Age of Empires 4, oyunseverler tarafından doğrudan satın alınabilecek veya oyunseverler, Age of Empires'a Game Pass üzerinden erişebilecekler. Böylelikle oyunseverlerin yeni Age of Empires'a sahip olmaları için Game Pass satın almalarına gerek kalmayacak.

Age of Empires 4

Yeni Age of Empires oyununun içeriğine de değinen Isgreen, gerçek zamanlı bir strateji oyununda mikro dönüşüm sisteminin çok da önemli olmadığını açıkladı. Bu da demek oluyor ki Age of Empires 4'te oyunla ilgili bir şeyler satın almak istediğimizde herhangi bir oyun parasıyla vs. karşılaşmayacağız. Yani Age of Empires 4'te oyun içi alım satımlar olmayacak.

Görünen o ki ekip, Age of Empires'ın tüm sürümleri için çeşitli çalışmalar yürütüyor. Isgreen, hem Age of Empires 4 hem de Age of Empires II: Definitive Edition'ı içeren yeniliklerle ilgili çok çalıştıklarını ve bundan sonra daha genel değişiklikler sunmak istediklerini söyledi. Üstelik Age of Empires ekibi oyundaki yenilikleri bundan sonra oyuncu odaklı yürütecek.

Age of Empires 4

Age of Empires efsanesinin yaratıcılarından olan Isgreen, profesyonel oyuncularının bile artık daha fazla medeniyet istemediklerini söylediklerini ifade etti. Onlara hak verdiklerini söyleyen Isgreen, bu bağlamda oyun platformlarıyla daha iç içe olacaklarını ve çeşitli araştırmalar yapacaklarını vurguladı. Peki bu çalışmalar nasıl yürütülecek?

Isgreen'e göre Age of Empires'la ilgili artık daha çok topluluk konuşmaları yapılacak. Bu konuşmalarda oyunseverlerin, Age of Empires'tan ne bekledikleri anlaşılacak ve oyuna eklenecek yeni içerikler bu kapsamda hazırlanacak. Örneğin; oyunseverler artık yeni medeniyet istemiyorlar. Doğal olarak Age of Empires'a uzunca bir süre boyunca yeni bir medeniyet eklenmeyecek.

Age of Empires

Age of Empires 4'le ilgili henüz çok bir bilgi sahibi değiliz. Oyunun ne zaman piyasaya sürüleceği, fiyatının ne olacağı veya oyunun neler sunacağı şu an için bilinmiyor. Ancak görünen o ki Age of Empires'ın geliştirici ekibi bundan sonra daha esnek davranmak ve kendi isteklerinden çok oyunseverlerin isteklerini yerine getirmeyi planlıyor. Bu açıklamaların ne kadar uygulanacağını ise zaman gösterecek.

Kaynak : https://www.pcgamesn.com/age-of-empires-4/dlc-expansions
82
6
5
2
2
Emoji İle Tepki Ver
82
6
5
2
2