Google, Android Pie’daki Wi-Fi Kısıtlamasına Gelen Şikayetlere Cevap Verdi

26
7
4
3
2
Eğer telefonunuzda sürekli Wi-Fi sinyalleri tarayan bir uygulama kullanıyorsanız, Android 9 Pie’ın bu uygulamalara Wi-Fi sinyali taramalarını kısıtlayan davranışının sıklığını hissetmişsinizdir. Geliştiriciler bu durumdan şikayetçi olduklarını geçen seneden beri Google’a iletiyorlar ancak Google, bu davranışın aynı şekilde devam edeceğini belirtti.

Geliştiriciler geçen senenin Mayıs ayından itibaren Google Hata İzleyicisi’ne Wi-Fi sorunu hakkında birden çok mesaj attı. Geliştiriciler, görevlerini yerine getirebilmek için birkaç saniyede bir Wi-Fi taramasına ihtiyaç duyan (navigasyon, sinyal kuvveti ölçümü gibi) uygulamalar yaratıyor. Geliştiriciler, Android Pie işletim sisteminin uygulamalarının birkaç taramadan sonra uygulamalarının hata aldığını gözlemledi. 

Google bu soruna Temmuz’un ilerleyen vakitlerinde cevap verdi. Şirket, batarya ömrünü ve internet performansını artırmak için uygulamaların Wi-Fi taramalarını kısıtladıklarını açıkladı. Eğer uygulama bir sistem uygulaması değilse arka plan uygulamaları yalnızca yarım saatte bir tarama yapabilecek. 

Geliştiriciler, kullanıcılarının uygulamalarını indirirken uygulamanın nelere ihtiyaç duyacağını bildiğinden ötürü, kullanıcılara kısıtlama konusunda seçim yapabilmeleri gerektiğine inanıyor. Ancak Google, kısıtlamanın devam edeceğini belirtiyor.

Kaynak : https://www.androidpolice.com/2019/05/27/android-started-heavily-throttling-wi-fi-scanning-in-pie-google-confirms-its-here-to-stay/
26
7
4
3
2
Emoji İle Tepki Ver
26
7
4
3
2