• Anasayfa
  • Donanım
  • Apple, Yeni Nesil Macbook Pro'da USB Girişlerini Kaldıracak

Apple, Yeni Nesil Macbook Pro'da USB Girişlerini Kaldıracak

0
0
0
0
0
Apple, Yeni Nesil Macbook Pro'da USB Girişlerini Kaldıracak
Japon teknoloji sitesinin bir yazısına göre iPhone 7'de kulaklık girişini kaldıran Apple'ın yeni kurbanı Macbook Pro'daki standart USB girişleri olacak.

Apple'ın uzun süredir Macbook Air ve Macbook Pro serilerini yenilemesi beklenirken Apple, 2016 boyunca bu serilerin yeni modellerini bir türlü tanıtmamıştı. Nihayet Apple, yeni nesil Macbook'ları tanıtacağı tarihi açıkladı.

Apple, 27 Ekim'de yeni Macbook Pro'yu tanıtacağını duyururken Macbook Air ailesinden ise henüz bir haber yok. Ancak yeni Macbook Pro tanıtılmadan önce Japon teknoloji blogu Macotakara'nın yazısı, Apple'ın Macbook Pro'da standart USB girişini kaldıracağını söylüyor.

Yazıda belirtilene göre Apple, tıpkı Macbook modelinde olduğu gibi Macbook Pro'da da standart USB girişlerini kaldıracak ve cihaz üzerinde sadece 1 adet USB-C ve 1 adet Thunderbolt girişine yer verecek.

Açıkçası standart Macbook modelinde hem kasanın incelmesi hem de cihazın daha küçük boyutlarda olması bu USB girişlerinin kaldırılması için geçerli bir sebep olurken, Macbook'a göre daha kalın ve güçlü olacak Macbook Pro modellerinde bu USB girişlerinin kaldırılması anlamsız bir durum.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0