Battlefield 2042'nin İlk Oynanış Videosu Yayınlandı: Canlı Silah Özelleştirmeleri, Kancalar ve Dahası

70
4
4
3
2
Ekim ayında oyunseverlerle buluşması planlanan Battlefield 2042'nin ilk oynanış videosu yayınlandı. Modern zamanda geçen kaotik bir savaş oyunu olacak Battlefield 2042, oyunseverlere basit ancak oynanışı iyileştiren önemli özellikler sunacak.

EA DICE tarafından geliştirilen ve şimdiden yılın en heyecan verici aksiyon oyunlarından biri olacağının ipuçlarını sunan Battlefield 2042'den ilk oynanış videosu geldi. Yaklaşık 3 dakika uzunluğunda, gerçek bir oynanış videosundan çok oynanışı da gösteren bir tanıtım videosu tadındaki videoda oynanış açısından önemli ipuçları da bulmak mümkün.

Battlefield 2042, adından da anlayabileceğiniz üzere modern zamanda geçen bir savaş oyunu. Yayınlanan ilk tanıtım videosu, Battlefield 2042'nin çoğunlukla asker olarak değil bir askeri araç ile savaşılan bir oyun olacağını gösteriyordu. İlk oynanış videosu ise hem tanıtım videosunu daha da heyecan verici kılan hava olaylarının bir görüntüden ibaret olmayacağını hem de oyunun silah özelleştirmede yeni bir seçenek sunacağını gösteriyor.

kasırga

Yukarıdaki ekran görüntüsü, Battlefield 2042'de karşılaşacağımız ekstrem hava olaylarından kasırgayı gösteriyor. Bu kasırga, zaten fazlasıyla kaotik olan savaş atmosferini daha da kaotik yapmakla kalmayacak, aynı zamanda oyuncuların stratejisini de etkileyecek. Zira kasırga, yakındaki araçları ve askerleri içine çekerken; hava desteğini imkansız kılacak.

silah özelleştirmeleri

Oynanış videosunda dikkat çeken bir başka detay ise silah özelleştirmeleri. Yine yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere Battlefield 2042'de gireceğiniz çatışmanın türüne göre silahınıza takılı olan ekipmanları değiştirebiliyor, bu sayede bina içinde çatışırken uzun mesafe dürbün ya da uzun mesafede çatışırken hologram görüş kullanmanız gerekmiyor. Aslına bakacak olursak bu 'silah özelleştirme' özelliği, battle royale oyunlarda halihazırda bulunan özellikler ancak yine de Battlefield serisi için bir yenilik olduğu aşikar.

kanca atma

Battlefield 2042'nin oynanışındaki bir diğer detay ise kancalar olacak. Oyuncular, yüksek bir yere ulaşmak istediklerinde tıpkı Spider-Man'in ağ atması gibi ulaşmak istedikleri yere kanca atarak havada savrulup hedeflerine ulaşabilecekler. Muhtemelen oyunun başlarında çoğu oyuncu bu özelliği denerken yükseklerden yere çakılarak elimine olacak.

Battlefield 2042 ilk oynanış videosu

Kaynak : https://www.nme.com/news/gaming-news/first-battlefield-2042-gameplay-reveal-has-real-time-gun-customisation-grappling-hooks-and-elevators-2967888
70
4
4
3
2
Emoji İle Tepki Ver
70
4
4
3
2